Olimpiskie ēdinātāji peļņas nolūkā niecīgas porcijas tirgo par dubultu cenu
Olimpiskajās ēstuvēs ēdieni ir divtik dārgi, kā varētu paēst kādā neolimpiskajā ēdnīcā, taču žurnālistiem trūkst brīvā laika, lai no kalniem, kur atrodas olimpiskie objekti, dotos uz pilsētu.
Sporta zvaigznes

Olimpiskie ēdinātāji peļņas nolūkā niecīgas porcijas tirgo par dubultu cenu

Jauns.lv

Olimpiskajās spēlēs akreditētajiem žurnālistiem nelielos atelpas brīžos starp tiešo pienākumu veikšanas olimpisko notikumu atspoguļošanā ir iespēja arī ieturēt maltītes visos olimpiskajos objektos esošās mediju kafejnīcās, taču žurnālistiem par sarūgtinājumu, nākas rēķināties ar ēdinātāju vēlmi pamatīgi nopelnīt.

Olimpiskie ēdinātāji peļņas nolūkā niecīgas porcij...

Praktiski visās ēdinātavās cenas ir nesamērīgi augstas attiecībā gan pret ēdiena kvalitāti, gan porciju lielumu. Tā par mazu bļodiņu eļļā ceptu kartupeļu ir jāmaksā 150 rubļi (nedaudz vairāk par trīs eiro), tikpat maksā neliela plastmasas bļodiņa ar biešu zupu, bet ja vēlas apēst soļanku, par tāda pat izmēra trauciņu, kurā vairāk par diviem kausiņiem šķidruma neietilpst, jāmaksā jau teju pieci eiro.

Arī gaļas ēdieni ir līdzīgās cenās, taču lai nokomplektētu porciju, par katru tās sastāvdaļu ir jāmaksā atsevišķi – karote kartupeļu biezeņa, neliela izmēra vistas šnicelīte, svaigu dārzeņu salāti, mērce un gāzēts ūdens. Šādas porcijas cena, kuru apēdot jau pēc pāris stundām atkal rodas izsalkuma sajūta, maksā ne mazāk ne vairāk kā 500 rubļus (10-11 eiro). Vēl lielāki izdevumi būs, ja klāt gribas kādu augli vai našķi. Arī to cenās atšķirības nav nekādas, jo pāris banāna ripiņas un mandarīna gabaliņš un trīs ābola šķēlītes, vai dozīte ar pāris šokolādes cepumiem, maksās vien tos pašus 150 rubļus katra.

Tas ir aptuveni divtik dārgi, kā varētu paēst kādā neolimpiskajā ēstuvē – ēdnīcā, vai kādā bistro, taču medijiem tik daudz brīva laika nav, lai no kalniem, kur atrodas olimpiskie objekti, dotos uz pilsētu, tāpēc nekas cits neatliek kā ar savu maciņu, kurnot un raucot degunu, stāties pagarā rindā, lai atbalstītu olimpisko ēdinātāju labklājību.

Tiesa, viss varbūt nav tik pelēcīgos toņos, jo olimpiskajos preses centros žurnālistiem tiek piedāvāta tēja un kafija par brīvu, kā arī cepumi, kuri gan visbiežāk izkūp kā rīta rasa, ātri un nemanot.

Divos lielākajos preses centros, no kuriem viens atrodas olimpiskajā parkā Adlerā, bet otrs kalnos Gorki ciematā, un kuri strādā cauru diennakti, žurnālisti var nopirkt arī alu "Baltika", kas gan maksā trīs reizes dārgāk nekā veikalā. Par olimpisko kafejnīcu cenu politiku liecina arī fakts, ka 0,5 litru ūdens pudele pie viņiem maksā 60 rubļus (1,3 eiro), bet tāda pat pudele turpat olimpiskajā veikaliņā maksā uz pusi lētāk.

BNS/Foto: EPA, LETA