Somija šokē krievus un iekļūst olimpisko spēļu hokeja turnīra pusfinālā
Līdz ko Somijas hokejisti izvirzījās vadībā viņi pārliecinoši kontrolēja spēles gaitu.

Somijas hokeja izlase Soču olimpisko spēļu ceturtdaļfinālā trešdien nedaudz negaidīti pieveica vienus no galvenajiem zelta medaļu pretendentiem mājinieci Krieviju.

Somija šokē krievus un iekļūst olimpisko spēļu hok...

Somi ceturtdaļfināla mačā bija pārāki ar rezultātu 3:1 (2:1, 1:0, 0:0).

Tieši Krievija atklāja mača rezultātu, kad astotajā minūtē vārtus guva Iļja Kovaļčuks, taču jau pēc nedaudz vairāk kā minūtes Juhamati Āltonens iemeta pirmo ripu krievu vārtos.

Pirmās trešdaļas izskaņā jau Somiju vadībā izvirzīja valsts hokeja leģenda Tēmu Selenne, bet otrajā periodā somu vadību nostiprināja Mikaels Granlunds.

Atlikušajā mačā krievi nespēja atgūt pat vienu ripu.

Par vienu no galvenajiem mača varoņiem var uzskatīt Somijas izlases vārtsargu Tūka Rasku, kurš atvairīja 37 no 38 krievu metieniem. Tikmēr Somija pa Sergeja Bobrovska vārtiem izdarīja vien 22 raidījumus.

Līdz ar to Krievijas hokeja izlase bez godalgām paliks jau trešajā Olimpiādē pēc kārtas.

Jau vēstīts, ka trešdien kā pirmie Olimpiādes hokeja turnīra pusfinālu sasniedza pasaules čempionu Zviedrija, kas ar 5:0 pārspēja Slovēniju.

Līdz ar to pusfinālā somiem būs jātiekas ar Zviedriju.

Trešdienas vakarā notiks arī pārējās divas ceturtdaļfināla cīņas, kurās Latvija tiksies ar Kanādu, bet ASV spēkosies ar Čehiju.

Pusfināli norisināsies piektdien, bet cīņas par medaļām notiks sestdien un svētdien.

Pirms četriem gadiem Vankūveras olimpiskajās spēlēs triumfēja Kanādas izlase, aiz sevis atstājot ASV un Somiju.

LETA/Foto: EPA/LETA