Vājprāts, murgs, šausmas. Vācija pret Brazīliju - 7:1. FOTO
Brazīlijas fani nespēj slēpt savu sašutumu par spēles iznākumu.
Sporta zvaigznes

Vājprāts, murgs, šausmas. Vācija pret Brazīliju - 7:1. FOTO

Jauns.lv

Pasaules kausa izcīņas pusfināla spēlē otrdien Vācijas futbola izlase visai negaidīti ar 7:1 (5:0) sagrāva turnīra mājinieci Brazīliju, vienus vārtus gūstot vāciešu uzbrucējam Miroslavam Klozem, kurš tagad kļuvis par visu laiku rezultatīvāko sacensību spēlētāju.

Vājprāts, murgs, šausmas. Vācija pret Brazīliju - ...

Mača rezultātu 11.minūtē pēc stūra sitiena izspēles atklāja Vācijas izlases uzbrucējs Tomass Millers, bet 23.minūtē Miroslavs Kloze rezultātu uz tablo dubultoja, ar 16 vārtiem Pasaules kausa finālturnīros kļūstot par visu laiku rezultatīvāko spēlētāju, par vieniem vārtiem apsteidzot leģendāro Brazīlijas uzbrucēju Ronaldo.

Turpmākajās trīs minūtēs vēl divus vārtus guva pussargs Tonijs Kross, tikmēr 29.minūtē ar precīzu sitienu izcēlās arī Sami Kedira, bet otrajā puslaikā divreiz vārtus guva Andrē Širle. Savukārt pamatlaika izskaņā vienīgos vārtus Brazīlijas rindās guva Oskars.

Līdz ar to Vācija svētdien turnīra finālā tiksies ar Argentīnas un Nīderlandes pāra uzvarētāju, kas savstarpējo pusfināla dueli aizvadīs trešdien. Tikmēr Brazīlija sestdien ar otra pusfināla zaudētāju spēkosies par trešo vietu.

Tāpat Vācijas izlase kļuvusi par pirmo izlasi, kas Pasaules kausa pusfinālā spējusi gūt septiņus vārtus.

Spēli daudz manāmāk uzsāka brazīlieši, kuri nekautrējās regulāri pieturēt bumbu pretinieku soda laukuma tuvumā. Pēcāk cīņa mačā izlīdzinājās, abām komandām spēlējot visai piesardzīgi. Pirmā reālā vārtu gūšanas iespēja radās spēles septītajā minūtē, kad Vācijas izlases pussargs Kedira no lieliskas pozīcijas trāpīja pa savu komandas biedru Milleru. Trīs minūtes vēlāk gan vāciešiem izdevās atklāt mača rezultātu – neviena nepiesegts pēc stūra sitiena vārtus guva Millers. Turpmākajās minūtēs Brazīlija visai haotiski devās uzbrukumos, taču nesekmīgi. 23.minūtē Kloze pēc teicamas Millera piespēles no vārtu priekšas pārspēja Žūliu Sēzaru, gūstot savus 16. vārtus Pasaules kausa finālturnīros un kļūstot par visu laiku rezultatīvāko spēlētāju.

Tikmēr spēles 24.minūtē pēc Žeroma Boatenga centrējuma uz soda laukuma robežas precīzi sita Tonijs Kross, bet divas minūtes vēlāk Kross no vārtu priekšas guva arī ceturtos vārtus Vācijai, rezultātu uz tablo padarot graujošu. Pie sasniegtā Eiropas izlase neapstājās, piecas minūtes vēlāk gūstot jau piektos vārtus cīņā - kārtējo brazīliešu kļūdu aizsardzībā izmantoja Kedira. Brīdi vēlāk Kross teju guva trešos vārtus mačā, kad pussarga sitiens ar rikošeta palīdzību lidoja gar pašu sāncenšu vārtu stabu. Atlikušajās puslaika minūtēs spēle komandu izpildījumā kļuva daudz mierīgāka.

Brazīlijas izlases fani emocionāli reaģē uz komandas sagrāvi

Brazīlijas izlases fani emocionāli reaģē uz komandas sagrāvi

Otro puslaiku vētraini ievadīja Brazīlija, kas uzsāka pamatīgu ofensīvu vāciešu soda laukuma tuvumā. 51.minūtē Vācijas izlases vārtsargu Manuelu Noieru no vārtu priekšas nespēja pārspēt Oskars, bet brīdi vēlāk vārtsargs atvairīja arī divus bīstamus Paulinju sitienus. 60.minūtē Millers izrāvās vienatnē pret Sēzaru, vārtsargam epizodi neitralizējot, bet minūti vēlāk Millera sitienu Sēzars atvairīja vien ar pirkstu galiem. 68.minūtē pirmo dzelteno kartiņu mačā saņēma mājinieku aizsargs Dante, asi spēlējot pret Milleru. Savukārt minūti vēlāk pēc teicamas Filipa Lāma piespēles vārtus guva uz maiņu nākušais Širle.

Cīņas turpinājumā Vācija pārņēma teritoriālo pārsvaru savās rokās, brazīliešiem atbildot ar neizteiksmīgiem pretuzbrukumiem. Mača 79.minūtē Širle ar spēcīgu sitienu no tuvas distances guva savus otros vārtu spēlē, bet septītos Vācijas izlasei. Pamatlaika atlikušajā daļā abas komandas cīņu aizvadīja visai mierīgi, bet spēles kompensācijas laikā Oskars vienus vārtus Brazīlijai atguva, gūstot savus otros vārtus finālturnīrā.

Brazīlijai šajā mačā nevarēja palīdzēt traumētais uzbrucējs Neimars, kurš savainojis muguru, kā arī komandas kapteinis Tjagu Silva, kuram Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) neatcēla diskvalifikāciju par it kā nepamatoti piešķirto dzelteno kartīti ceturtdaļfināla mačā pret Kolumbiju.

Tikmēr Vācijai bija jāiztiek bez jau iepriekš satraumētā aizsarga Škodrana Mustafi.

Iepriekš šīs komandas savā starpā bija tikušas 21 reizi, no kurām 12 reizes pārāka bija Brazīlija. Vēl 2002.gada Pasaules kausa izcīņas turnīrā abas valstsvienības cīnījās finālā, kad toreiz savu līdz šim pēdējo titulu ieguva Brazīlija.

Apakšgrupu turnīrā Brazīlija trīs mačos tika pie septiņiem punktiem, kas to A grupas kopvērtējumā, pateicoties labākai vārtu attiecībai, ierindoja pirmajā vietā, apsteidzot Meksiku. Vēlāk astotdaļfinālā brazīlieši vien ar lielām pūlēm pēcspēles 11 metru sitienu sērijā ar 2:1 apspēlēja Čīli, bet ceturtdaļfinālā ar 2:1 pieveica arī Kolumbiju.

Vācijas futbola fani līksmo par savas komandas triumfu spēlē pret Brazīliju

Brazīlija ir piedalījusies visos Pasaules kausa finālturnīros, uzvarējusi 1958., 1962., 1970., 1994. un 2002.gadā.

Tikmēr Vācija grupu turnīrā sākotnēji sagrāva Portugāli, turpinājumā nospēlēja 2:2 ar skandālu nomocīto Ganu, bet trešajā cīņā ar 1:0 pārspēja ASV, kas deva pirmo vietu G grupā.

Pēcāk sekojošajā astotdaļfinālā Vācija vien papildlaikā ar 2:1 apspēlēja Alžīriju, bet ceturtdaļfinālā ar 1:0 uzvarēja Franciju.

Vācija izlaidusi tikai divus finālturnīrus to vēsturē, bet titulu izcīnījusi 1954., 1974. un 1990.gadā. Finālā vācieši spēlējuši vēl četras reizes, bet iepriekšējos divos turnīros ierindojusies trešajā pozīcijā. Iepriekšējos astoņos turnīros bez medaļām palikusi tikai 1994. un 1998.gadā, kad zaudēja ceturtdaļfinālā.

Pasaules kausa izcīņas futbolā astotdaļfinālam kvalificējās sešas Eiropas un piecas Dienvidamerikas komandas, bet grupu turnīru nepārvarēja neviena Āzijas vienība.

Valstsvienības bija sadalītas astoņās apakšgrupās, pa četrām izlasēm katrā. Visas turnīra dalībnieces aizvadīja trīs grupas spēles. Tālāk katras grupas divas labākās komandas turpina cīņu izslēgšanas fāzē, kur sākotnēji nonāks 16 valstis, sadaloties astoņos pāros. Turpinājumā katrā izslēgšanās kārtā izlašu skaits saruks uz pusi, līdz finālā iekļūs divas spēcīgākās turnīra dalībnieces.

Pasaules kausa izcīņa ilgs līdz svētdienai.

Brazīlijai ticis gods finālturnīru rīkot otro reizi. Iepriekš 1950.gada turnīrā mājinieki aizspēlējās līdz pat finālam, kurā negaidīti atzina Urugvajas valstsvienības pārākumu. Pasaules kauss pirmo reizi kopš 1978.gada un sesto reizi kopumā tiek rīkots Dienvidamerikā.

Pasaules kausa izcīņa Brazīlijā pārliecinoši kļuvusi par dārgāko vēsturē, kas radījis dažādu sajūtu kontrastu valsts iedzīvotājos. Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) un Brazīlijas varasiestādes kopā turnīram iztērējušas aptuveni 14 līdz 16 miljardus ASV dolāru (desmit līdz 11 miljardus eiro), kas ir aptuveni četras reizes vairāk nekā izmaksas 2010.gada Pasaules kausā Dienvidāfrikas Republikā.

Brazīlijā pirmo reizi Pasaules kausa finālturnīru vēsturē tiek izmantota vārtu līnijas tehnoloģija, kas strīdīgās situācijās precīzi ļauj noteikt, vai bumba pilnībā šķērsojusi vārtu līniju.

Pirmo reizi kopš 1950.gada finālturnīrā debitējusi tikai viena izlase - Bosnija un Hercegovina.

Visvairāk reižu Pasaules kausa vēsturē triumfējusi Brazīlijas izlase, kas spējusi kausu pacelt piecas reizes, četras reizes uzvarējusi Itālija, bet trīs - Vācija. Tikmēr Argentīnai un Urugvajai tas izdevies divos gadījumos, bet pa reizei prestižajās sacensībās uzvarējusi arī Anglija, Francija un Spānija, kas ir pašreizējā kausa īpašniece. Tāpat Brazīlija ir vienīgā valstsvienība, kas piedalījusies pilnīgi visos 20 finālturnīros, 18 reizes laukumā devušās Itālijas un Vācijas izlases, bet Argentīna - 16.

Pirms četriem gadiem DĀR čempionu titulu izcīnīja Spānija, kas finālā ar 1:0 papildlaikā uzvarēja Nīderlandi. Savukārt trešo vietu otrajā turnīrā pēc kārtas izcīnīja Vācija.

Brazīlijas izlases sastāvs: Žūliu Sēzars, Marselo, Davids Luišs, Dante, Maikons, Fernandinju (Paulinju, 46.min.), Oskars, Luišs Gustavo, Halks (Ramirešs, 46.min.), Freds (Viljans, 69.min.), Bernards.

Vācijas izlases sastāvs - Manuels Noiers, Žeroms Boatengs, Filips Lāms, Matss Hummelss (Pērs Mertezakers, 46.min.), Benedikts Hevedess, Bastians Šveinšteigers, Mesuts Ezils, Sami Kedira, Tonijs Kross, Tomass Millers, Miroslavs Kloze (Andrē Širle, 58.min.).

LETA/Foto: AFP, EPA/LETA