Serbijas valdība nosoda futbola spēles laikā izcēlušos skandālu. FOTO. VIDEO
Serbijas valdība nosodījusi incidentu, kas otrdien norisinājās 2016.gada Eiropas čempionāta atlases turnīra mačā starp šīs valsts futbola izlasi un Albāniju.
Otrdien I apakšgrupas mačā vietējā Serbija uzņēma Albāniju, bet duelis tika pārtraukts pirmā puslaika izskaņā, jo stadionā parādījās bezpilota lidmašīna, kas lidoja ar piekarinātu Lielalbānijas karogu, ko pēc tam noķēra Serbijas futbolists. Tajā brīdī starp abu komandu spēlētājiem sākās nesaskaņas, bet turpinājumā laukumā izskrēja serbu atbalstītāji un citas nepiederošas personas, kas vēlējās pārmācīt Albānijas valstsvienības spēlētājus.
Eiropas Futbola federāciju asociācija (UEFA) ir sākusi oficiālu izmeklēšanu pēc incidenta starp Serbijas un Albānijas izlasēm.
Atgadījums varētu izjaukt plānoto vēsturisko vizīti Serbijā, kur ierasties iecerējis Albānijas premjerministrs Edi Rama. Šāda scenārija gadījumā Balkānos varētu pieaugt etniskā spriedze.
Savukārt Serbijas prezidents Tomislavs Nikoličs norādījis, ka šie ir bijuši skaidri nodomi, lai izveidotu nemierus Serbijā un destabilizētu visu reģionu. Tikmēr šīs valsts ārlietu ministrs Ivica Dačičs Lielablānijas karogu, kas parādījies virs stadiona, nosaucis par politisku provokāciju.
Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prezidents Zeps Blaters paudis, ka futbols nav domāts politisku mājienu sniegšanai, savukārt Eiropas Komisija (EK) ir vīlusies par šo atgadījumu.
Trešdien simtiem skolēnu maršēja caur Prištinu, dziedot dziesmas par "Labāku Albāniju", savukārt etniskie albāņi Maķedonijā, braucot pa ielām, skandināja automašīnu taures.
Serbijas Futbola federācija norādījusi, ka Albānija noraidījusi visus priekšlikumus turpināt spēli, tāpēc pieprasījusi piešķirt tehnisko uzvaru.
Iepriekš mediji vēstīja, ka bezpilota lidmašīnu ar karogu vadījis Albānijas premjerministra brālis Olsi Rama, kurš pēc tam esot aizturēts, taču viņš izskanējušo informāciju noliedzis. Ramam ar šo incidentu neesot "nekāda sakara".
Serbijas televīzijas kanāla B92 žurnālists Milošs Saranovičs raidsabiedrībai BBC atzina, ka jau atmosfēra pirms mača likusi saprast, ka duelis būs krietni vien vairāk politizēts nekā citas otrdienas spēles Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā.
Galvenokārt etnisko albāņu apdzīvotajā Kosovā mīt ap 120 000 etnisko serbu. Aptuveni 40 000 no tiem dzīvo Kosovas ziemeļu daļā pie robežas ar Serbiju, savukārt pārējie dzīvo citviet Kosovā esošajos anklāvos. 2013.gada aprīlī Kosova un Serbija noslēdza vienošanos par attiecību normalizēšanu.
Nekārtību dēļ pārtrauc Serbijas un Albānijas maču
Otrdien I apakšgrupas mačā vietējā Serbija uzņēma Albāniju, bet duelis tika pārtraukts pirmā puslaika izskaņā, jo stadionā parādījās bezpilota lidmašīna, ...