Lepojamies ar mazākumu, bet šausmināmies par vairākumu! Latvijas izlase statistikas ailēs
foto: EPA/Scanpix
Mārtiņš Dzierkals priecājas par mazākumā gūtajiem vārtiem pret Franciju.
Hokejs

Lepojamies ar mazākumu, bet šausmināmies par vairākumu! Latvijas izlase statistikas ailēs

Sporta nodaļa

Jauns.lv/LETA

Latvijas vīriešu hokeja izlase pasaules čempionātā pēc pirmajā divām spēlēm ir starp komandām, kurām nav izdevies izmantot nevienu vairākumu, liecina turnīra organizatoru apkopotā statistika.

Lepojamies ar mazākumu, bet šausmināmies par vairā...

Latvijas hokejisti pirmajās divās spēlēs, kurās ar 4:1 tika pārspēta Francija un ar 1:7 atzīts Kanādas pārākums, tika pie sešiem vairākumiem un nespēja izmantot pārsvaru laukumā 13 minūtes un 13 sekundes. Tāpat vairākumus nav spējušās izmantot arī Austrija, Dānija, Somija, Vācija, Ungārija un Norvēģija.

Turpretī mazākumā Latvija ir viena no astoņām komandā, kurām izdevies nosargāt vārtus neieņemtus. Pirmajās divās spēlēs Latvijas hokejisti piecas reizes spēlējuši mazākumā, pretiniekiem ne reizi negūstot vārtus. Mazākumā vārtus pagaidām nav ielaidušas arī Kanāda, Francija, Vācija, Ungārija, Kazahstāna, Zviedrija un ASV.

Metienu realizācijā ar 13,51% jeb pieciem gūtiem vārtiem 37 metienos latvieši ierindojas piektajā pozīcijā. Labākā metienu realizācija padevusies šveiciešiem, kuri ar 45 metieniem guvuši deviņus vārtus.

Savukārt labākā vārtsargu līnija ar atvairītiem 100% pretinieku metieniem bijusi ASV izlasei, kas pirmajās divās spēlēs nav ielaidusi nevienus vārtus. Otrajā vietā ar ielaistiem vieniem vārtiem un atvairītiem 96,43% ir Kanāda. Latvijas vārtsargi Kristers Gudļevskis un Gustavs Dāvis Girgals tikuši galā ar 85,71% metienu, kas 16 komandu konkurencē dod 13. pozīciju.

Pēc divām spēļu kārtām A grupā pa sešiem punktiem ir Kanādai un Zviedrijai, piecus punktus guvusi Somija, pa trīs punktiem guvušas Latvija un Slovākija, viens punkts ir Francijai, bet bez punktiem ir Austrija un Slovēnija. Savukārt B grupā pa sešiem punktiem ir ASV un Vācijai, pieci punkti ir Čehijai, četri - Šveicei, trīs - Kazahstānai, bet Norvēģija, Dānija un Ungārija ir bez punktiem.

16 komandas ir sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, aizvadot apļa turnīru. Katras grupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet abu grupu vājākās komandas pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā spēlēs Lielbritānija un Itālija. Pasaules čempionāts Dānijas pilsētā Herningā un Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā beigsies 25.maijā. Herningā notiks B grupas spēles un divi ceturtdaļfināla mači, bet Stokholma bez grupas mačiem rīkos arī divus ceturtdaļfināla dueļus, pusfināla spēles un cīņas par medaļām. Pērn pasaules meistarsacīkstēs savā laukumā triumfēja čehi, kuri izšķirošajā mačā ar 2:0 pārspēja Šveici, bet bronzas medaļas izcīnīja Zviedrija, ar 4:2 pieveicot Kanādas valstsvienību. Latvijas valstsvienība ierindojās devītajā vietā, lai arī apakšgrupā izcīnīja četras uzvaras.