VIDEO: "Nedaudz palikusi deguma smaka mutē!" Kārlis Lasmanis atklāj, kas olimpiādē nogāja greizi
Lai gan daudzi no mūsu olimpiskajiem čempioniem 3x3 basketbolā sagaidīja vietu labāko trijniekā arī Parīzes olimpiskajās spēlēs, mūsējie atgriezās mājās bez medaļām kaklā. "Pēc starta palikusi deguma smaka mutē," Jauns.lv atklāj Kārlis Pauls Lasmanis.
"Kad devāmies uz olimpiskajām spēlēm Tokijā, tās bija citas emocijas – tā bija mūsu pirmā olimpiādes pieredze, un mēs nezinājām, kā būs. Bet uz Parīzi jau braucām ar pilnīgi citām emocijām – medaļai vajadzēja būt mūsu kaklā... Bet sports ir nežēlīgs. Pēc starta palikusi deguma smaka mutē," atklāj Lasmanis.
Viņš skaidro, ka "komanda varēja nospēlēt labāk, jo visa turnīra garumā Latvijas izlase dominēja visos statistikas rādītājos". "Es biju rezultatīvākais spēlētājs visā turnīrā, Nauris [Miezis] bija trešais rezultatīvākais. Mums arī turnīrā bija visvairāk uzvaru, kaut palikām tikai ceturtajā vietā. Tomēr statistika uz laukuma neiziet. Laukumā dodas spēlētāji," paškritisks ir Kārlis.
Kādā brīdī pazuda spēles pavediens
Basketbolists atklāj, ka "komanda kādā brīdī pazaudēja spēles pavedienu, un to izmantoja konkurenti, kas pamainīja savu spēles taktiku". "Mēs tik ātri nespējām pielāgoties viņu jaunajai spēlei," atklāj Lasmanis. Viņš vēsta, ka "konkurenti sākuši aktīvi koncentrēties uz viņu un Nauri, kā rezultātā bija apgrūtināti tālmetieni". "Komandā bija jūtams arī, iespējams, pieredzes trūkums, jo mūsu komandā bija divi jauni puiši [Francis Lācis un Zigmārs Raimo], un, kad spēle kļuva līdzīga, mums vairs nebija tik viegli iemest vieglos metienus. Rezultātā pretinieki izrādījās pārāki," atklāj sportists.
Pārdomājot notikušo, Lasmanis atzīst, ka komanda, iespējams, nav tikusi galā arī ar tai uzlikto spiedienu. “Pēdējo divu spēļu statistika liecināja, ka esam veikuši 26 metienus no trīspunkta līnijas, no kuriem rezultatīvi bija tikaidivi. Tas liecina, ka kaut kas spēlē nav nostrādājis. Iespējams, nespējām tikt galā ar spiedienu paši savās galvās," secina sportists.
Varbūt vajadzēja spēlēt vecajā sastāvā?
Jautāts, vai komanda būtu nospēlējusi labāk ar iepriekšējo sastāvu, ar Agni Čavaru un Edgaru Krūmiņu komandas spēlētāju rindās, Kārlis atbild izvairīgi. "Grūti jau pateikt, kā būtu, ja būtu. Ja mūsu komandā būtu spēlējis Lebrons Džeimss, iespējams, mēs būtu uzvarējuši," ironizē sportists. "Tomēr domāju, ka labi būtu jebkurā gadījumā. Un tas bija trenera plāns, ka komandā jāienāk jauniem spēlētājiem," vēsta Kārlis.
Viņš atklāj, ka par spīti visam, Čavars un Krūmiņš esot aktīvi piedalījušies arī treniņu procesā, palīdzot jaunajiem spēlētājiem sagatavoties, adaptēties un apgūt dažas "indiešu viltībiņas", kas palīdzēja spēles gaitā. "Kaut arī Agnis un Edgars šoreiz neizgāja laukumā, viņi visu laiku bija ar mums!" norāda sportists.
Nīderlandei gadījās parocīgi pretinieki
Lai gan Latvijas izlase izspēlēs Nīderlandes komandu pārspēja visai pārliecinoši, par olimpiskajiem čempioniem kļuva tieši viņi. Tomēr Kārlis par to lieki nebēdā, norādot, ka "viņi uzvaru bija pelnījuši". Viņš uzskata, ka "olimpiskajās spēlēs līmenis bija tik augsts, ka ikviena komanda, kas spēlēja turnīrā, būtu pelnījusi uzvaru". To, ka zeltu izdevās izcīnīt tieši Nīderlandei, Lasmanis daļēji skaidro arī ar veiksmīgu pretinieku "lozi".
"Nīderlande ir laba komanda, bet kontakta cīņā ir pretinieki, kuri tev ir parocīgāki un kuri – mazāk parocīgi. Piemēram, mums Nīderlande ir parocīgs pretinieks, un mēs ar to vienmēr diezgan veikli tiekam galā, bet lietuvieši mums nav parocīgs pretinieks. Savukārt Nīderlandei ir otrādi – tai parocīgs pretinieks ir Lietuva, bet neparocīgs – mēs. Spēles salikās tā, ka Nīderlande finālā tika pie sev parocīgākajiem pretiniekiem."
Kas labāks - "Big3" vai 3x3 basketbols?
Olimpisko spēļu laikā reperis un "Big3" basketbola līgas dibinātājs Ice Cube izaicināja topošos Parīzes olimpiskos čempionus 3x3 basketbolā uz paraugspēli ar "Big3" izlasi, paziņojot, ka mača uzvarētājam viņš piešķirs 100 tūkstošus ASV dolāru. Ar šādu žestu viņš centās pierādīt, ka "Big3" līmenis ir augstāks nekā olimpisko spēļu 3x3 turnīrā. Tomēr Lasmanis, kurš cīnījies abās "ringa pusēs", šādiem uzskatiem gluži nepiekrīt.
"Ja mēs spēlētu maču pēc 3x3 noteikumiem, tad mēs 'Big3' uzveiktu. Savukārt, ja būtu jāspēlē pēc viņu noteikumiem, situācija kļūtu daudz grūtāka. Manuprāt, "Big3" spēlētājs izjūt lielāku spiedienu, jo katram metienam ir lielāka vērtība. Tomēr fiziski grūtāks ir 3x3," uzskatos dalās basketbolists.
Tāpat daudzi "dīvāna eksperti" norādījuši, ka "ar laiku 3x3 basketbola līmenis pieaugs, jo sporta veidā ienāks vairāki 5x5 spēlētāji, kas parādīs esošajiem spēlētājiem, kā lietas darāmas". Tomēr arī šādiem apgalvojumiem Kārlis nevēlas piekrist.
"Šajā turnīrā redzējām, ka Polijas komandas sastāvā visi bija 5x5 spēlētāji, un viņi medaļas neizcīnīja. Tas tāpēc, ka 3x3 ir pavisam citādāks sports, kur vairākas nianses ļoti specifiski atšķiras - 3x3 ir ir daudz vairāk veidu, kā apmānīt pretinieku, bet 5x5 ir lēnāka spēle, jo uz laukuma atrodas 10 cilvēku. Ja 5x5 tu vari savu slikto aizsardzību nomaskēt, tad 3x3 slēpties nevari – pretinieki to manīs un visu spēli spēlēs caur tevi. Tā nebūs, ka pēkšņi atnāks kāds 5x5 spēlētājs un parādīs, kā lietas darāmas," skaidro Lasmanis.
Jautāts par saviem nākotnes plāniem, Kārlis atzīst, ka "pēc olimpiādes viņam bija ieplānotas divas brīvas nedēļas, kuru laikā viņš atpūtās un centās sagremot notikušo. Šo nedēļu laikā arī viņš salika pa plauktiņiem savus mērķus turpmākajiem četriem gadiem līdz olimpiskajām spēlēm Losandželosā. Tomēr nu jau Kārlis devies uz Ķīnu, kur, kā viņš pats smejot nosaka, "pelnīs lielo naudu".
Vairāk skaties video!