Latvijas U-16 basketbolisti pēc piecu gadu pārtraukuma Eiropas čempionātā iekļūst ceturtdaļfinālā
Latvijas U-16 basketbola izlase pēc uzvaras.
2024. gada 13. augustā, 16:43

Latvijas U-16 vīriešu basketbola izlase otrdien Grieķijā iekļuva Eiropas čempionāta A divīzijas turnīra ceturtdaļfinālā.

Latvijas U-16 basketbolisti pēc piecu gadu pārtrau...

Latvija ar 75:68 (8:23, 25:12, 26:11, 16:22) pieveica Vāciju.

Vācija otrās ceturtdaļas sākumā pēc 10:0 izrāviena panāca lielāko pārsvaru 25:8, pēc tam rezultāta starpībai samazinoties. Puslaiku mijā latvieši atbildēja ar 11:0 izrāvienu, pēc Ričarda Aizpura divpunktu metiena izvirzoties vadībā ar 39:35 un ceturtdaļas beigās palielinot pārsvaru līdz 59:46. Latvijas izlasē 26 punktus guva Aizpurs, bet 11 punktus - Ralfs Aleksandrovs. Pretiniekiem 20 punktus guva Fabians Kaizers, bet pa desmit punktiem - Marko Petričs un Antons Kemmers.

Ceturtdaļfināla spēle ar Francijas un Horvātijas mača uzvarētājiem tiks aizvadīta trešdien. Piektdien Latvijas kadeti ar 90:85 pieveica Turciju, sestdien ar 59:89 zaudēja Spānijai, bet svētdien ar 70:54 apspēlēja Somiju, A grupā ieņemot otro vietu. Vācija B grupā ar 69:72 piekāpās Serbijai, ar 54:73 - Lietuvai, bet ar 86:52 pārspēja Bulgāriju.

Sagatavošanās posmā Latvijas komanda, variējot sastāvu, pārbaudes spēlēs divreiz pieveica Ukrainas komandu (117:72 un 77:53), Baltijas kausa izcīņā Kauņā Latvijas komanda zaudēja Lietuvai (77:105) un Turcijai (75:79) bet ar 82:67 pārspēja Igaunijas kadetus. Pārbaudes spēlēs Rīgā tika uzvarēta Gruzijas (76:62), Izraēlas (98:91) un Vācijas (82:76) komandas. Eiropas U-16 čempionāts Iraklijā norisināsies līdz 17.augustam.

U-16 izlases galvenajam trenerim Edijam Šleseram palīdz treneri Sandis Buškevics un Normunds Lišiks, kā arī fiziskās sagatavotības treneris Ivars Ikstens.