foto: CEV
Latvijas pludmales volejbolisti olimpisko kvalifikāciju sāk ar divām trīssetu uzvarām
Kristiāns Fokerots (pa kreisi) un Mārtiņš Pļaviņš.
Citi sporta veidi
2024. gada 13. jūnijs, 19:17

Latvijas pludmales volejbolisti olimpisko kvalifikāciju sāk ar divām trīssetu uzvarām

Sporta nodaļa

Jauns.lv/LETA

Latvijas pludmales volejbola dueti Ardis Daniels Bedrītis/Artūrs Rinkevičs un Mārtiņš Pļaviņš/Kristians Fokerots ceturtdien Majoros uzvarēja pirmajās spēlēs Eiropas Volejbola federācijas (CEV) 2024.gada Nāciju kausā jeb Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, duelī ar Beļģiju gūstot panākumu ar 2-0.

Vispirms Bedrītis/Rinkevičs pirmajā spēlē ar 2-1 (21:14, 15:21, 15:7) pārspēja beļģus Dānu Hendriksu/Kianu Verkoterēnu. Vēlāk Pļaviņš/Fokerots ar 2-1 (21:19, 28:30, 15:9) guva virsroku pār Luī un Žilu Vandekavejiem un valstu duelī panāca 2-0.

Piektdien vīriešu dueti tiksies ar Zviedriju, kas pirmajā cīņā ar 2-1 uzvarēja Beļģiju.

Jau ziņots, ka sieviešu dueti pirmajā mačsacīkstē ar 0-2 zaudēja Lietuvai. Ceturtdien latvietes spēkosies ar ukrainietēm.

Valstu cīņa sastāv no divām spēlēm, kur valsts komanda ar pirmo numuru cīnās ar pretinieku valsts komandu ar otro numuru, savukārt otrā spēlē cīnās pirmās valsts otrā komanda un otrās valsts pirmā komanda. Ja abu spēļu summā ir neizšķirts rezultāts, tiek spēlēts zelta sets līdz 15 punktiem, kurā cīnās izlases trenera noteiktā labākā divu spēlētāju kombinācija no visiem četriem spēlētājiem.

Nāciju kauss Jūrmalā ar divu Latvijas vīriešu un divu sieviešu pludmales volejbola pāru līdzdalību norisināsies no 13. līdz 16. jūnijam. Gan vīriešiem, gan sievietēm par vietu olimpiskajās spēlēs cīnīsies 12 komandas.

Tikai uzvarētāji gan vīriešu, gan sieviešu turnīrā nopelnīs savai valstij kvotu dalībai Parīzes olimpiskajās spēlēs. Ceļazīmi uz Olimpiādi jau nodrošinājis Latvijas sieviešu vadošais duets Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova.