foto: Edijs Pālens/LETA
Latvijas izlases mačā no tribīnēm aizvākts gan Ukrainas, gan Krievijas karogs
Latvijas hokeja izlases līdzjutēji Ostravā.
Hokejs
2024. gada 15. maijs, 20:35

Latvijas izlases mačā no tribīnēm aizvākts gan Ukrainas, gan Krievijas karogs

Jauns.lv/LETA

Otrdien notikušajā Latvijas hokeja izlases mačā ar Kazahstānu no tribīnēm tika aizvākts gan Ukrainas, gan Krievijas karogs, apstiprināja Ostravas apakšgrupas mediju menedžeris Štēpāns Sedlāčeks.

Kā bija redzams televīzijas tiešraidē, Latvijas un Kazahstānas mačā tribīnēs bija izkārti Latvijas un nākamās spēles dalībnieces Polijas karogi, kā arī Ukrainas karogs. Tiesa, starp trešdaļām Ukrainas karogs no tribīnes tika aizvākts. Kā norādīja Sedlāčeks, balstoties uz Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) un tās mārketinga partnera "Infront" noteikumiem, tribīnēs drīkst izkārt tikai to valstu karogus, kas piedalās spēlēs, bet citu valstu karogi ir jānoņem.

"Vakardien tie bija gan Ukrainas karogs, gan Krievijas karogs," rakstīja Sedlāčeks, piebilstot, ka skatītāji, iegādājoties biļetes, ir informēti par šiem noteikumiem. 

Arī IIHF Padomes loceklis Viesturs Koziols uzsvēra, ka publiskajā telpā drīkst izkārt tikai pasaules čempionātā pārstāvēto valstu karogus. "Piemēram, ja tiktu izkārts Lietuvas karogs, arī to ņemtu nost," teica Koziols.

Arī trešdien notikušajā Latvijas un Vācijas izlašu mačā tribīnēs izkārts Ukrainas karogs. Pērn Rīgā notikušajā pasaules čempionātā līdzjutēji varēja tribīnēs demonstrēt arī Ukrainas karogu.

Latvijas hokeja fanu gājiens Ostravā

Latvijas hokeja fanu gājienā Ostravā pirms Latvijas izlases pirmās spēles pasaules čempionātā pulcējas vairāki tūkstoši līdzjutēju.

gallery icon

Krievija šobrīd ir diskvalificēta no starptautiskām sacensībām, taču pasaules čempionāta tiešraides tiek translētas Krievijā. 

Tikmēr Ukrainas hokeja izlase, pārspējot Lietuvu, šopavasar uzverēja B grupas 2. divīzijā un nākamgad spēlēs B grupas 1. divīzijā, kas ir nākamais līmenis aiz elites, kurā jau 28. gadu pēc kārtas spēlē Latvijas izlase.