Čehijas hokejisti pārliecinoši pieveic Dāniju
Čehijas hokeja izlase līksmo pēc gūtās uzvaras.
2024. gada 15. maijs, 19:55

Čehijas vīriešu hokeja izlase trešdien Prāgā pasaules čempionāta mačā ar 7:4 (1:1, 2:1, 4:2) pieveica Dānijas izlasi.

Pirmajā trešdaļā pēc teju spēlētām 19 minūtēm dāņi realizēja vairākumu, vārtus gūstot Kristianam Vejsem, taču astoņas sekundes līdz trešdaļas beigām rezultātu izlīdzināja Jans Ruta. Otrajā periodā divu vārtu pārsvaru čehiem iekrāja Jakubs Fleks un Lukāšs Sedlāks, bet mazāk kā 30 sekundes līdz perioda beigām Čehijas vārtsargu pārspēja Patriks Rasels.

Noslēdzošās trešdaļas ievadā Dānijai neizšķirtu panāca Oskars Melgārds, tomēr nākamajās septiņās minūtēs čehi guva trīs vārtus, iekrājot pārliecinošu pārsvaru 6:3. Čehijas labā vārtus guva Tomāšs Kundrāteks, Dominiks Kubalīks un Matejs Stranskis.

Nedaudz vairāk kā astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām ceturtos Dānijas vārtus guva Matiass Froms. Atlikušajā spēles daļā Ondržejs Palāts atjaunoja čehiem trīs vārtu pārsvaru.

Trešdien vēl plkst.21.20 Ostravā spēlēs Slovākija un Polija, maču tiešraidē pārraidot kanālam LTV7, bet A apakšgrupā Prāgā gaidāms Čehijas un Lielbritānijas duelis, kas tiešraidē būs redzams Latvijas sabiedrisko mediju portālā "lsm.lv/hokejs. Turnīrā startējošās 16 komandas ir sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei garantē septiņas spēles. Katras grupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet abu grupu vājākās komandas pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Ungārija un Slovēnija.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja kanādieši, kuri izšķirošajā mačā pārspēja Vāciju, bet bronzas medaļas izcīnīja Latvija, pagarinājumā pieveicot ASV valstsvienību. Pasaules čempionāts Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā notiks līdz 26. maijam.