foto: Zane Bitere/LETA
Elvis Merzļikins neslēpj aizvainojumu: "Es ierodos mājās, bet nejūtos šeit laipni lūgts"
Latvijas hokeja izlases vārtsargs Elvis Merzļikins paziņojis, ka ar medijiem vairs nerunāšot.
Hokejs
2024. gada 22. aprīlis, 15:50

Elvis Merzļikins neslēpj aizvainojumu: "Es ierodos mājās, bet nejūtos šeit laipni lūgts"

Sporta nodaļa

Jauns.lv/LETA

Vārtsargs Elvis Merzļikins saviem komandas biedriem Latvijas hokeja izlasē ir gatavs atdot visu, tomēr pagaidām šeit nejūtas gaidīts no žurnālistu un līdzjutēju puses, sarunā ar žurnālistiem teica hokejists.

Merzļikins pagājušajā nedēļā noslēdza sezonu Nacionālajā hokeja līgā (NHL), kur Kolumbusas "Blue Jackets" sastāvā 41 mačā izcīnīja 13 uzvaras, vidēji ielaida 3,45 ripas un atvairīja 89,7% metienu. Svētdien viņš ieradās Latvijā un jau pirmdienas rītā pievienojās izlases treniņiem, gatavojoties pasaules čempionātam. "Esmu ļoti priecīgs būt šeit un šodien ar komandu, ar čaļiem satikties, apķert, parunāt un pajokot," teica vārtsargs.

Merzļikins uz ledus kopā ar izlasi. Ieskats Latvijas hokeja izlases atklātajā treniņā

No pirmdienas, 22. aprīļa Latvijas hokeja izlases treniņiem pievienojies arī vārtsargs Elvis Merzļikins. Ieskats Latvijas hokeja izlases atklātajā treniņā.

gallery icon

Merzļikins sarunās ar treneriem un Latvijas Hokeja federāciju (LHF) norādījis, ka šajā sasaukumā ar medijiem vairāk nerunās. Noprotams, ka hokejistu neapmierina daļas sabiedrības reakcija uz viņa izteikumiem pērn par to, ka algu viņam maksā klubs, nevis valstsvienība. "Nesaku, ka Latvijas fani pārspīlē, jo ir arī labi fani. Atvainošos, ja esmu kādu aizskāris pagājušajā gadā kādā no intervijām. Braucu uz Latvijas izlasi ar vislielāko prieku un mīlestību, taču man negribas ierasties mājās, jo nejūtos šeit laipni lūgts," teica Merzļikins.

"Jūs varat mani kritizēt, man tas patīk. Jūs mani pazīstat no jaunatnes izlasēm, visi zina manu raksturu un kā es runāju. Reizēm es pārāk daudz ko pasaku. Šis ir gājis pāri līnijai," turpināja Merzļikins. Viņu sadusmojuši arī vārtsarga un trenera Riharda Cimermaņa izteikumi raidierakstā "Devītnieks" par to, ka Merzļikins nav komandas spēlētājs.  "Pēdējo reizi viņu redzēju, kad man bija kādi 13-14 gadi. Kas viņš ir tāds, lai teiktu, kāds es esmu komandas spēlētājs? Uzprasiet maniem komandas biedriem. Esmu gatavs atdot visu viņiem, došu viņiem visu labāko. Neesmu sastrīdējies ar nevienu komandas ne biedru izlasē, ne "Lugano", ne Kolumbusā. Lugāno treniņa laikā sakāvos, taču pēc tam bijām kopā bārā. Jūs esat uztaisījuši tādu Elvi, kāds neeksistē, un līdz šim laidu to garām," stāstīja Merzļikins.

Latviešu vārtsargs uzsvēra, ka viņš nav pelnījis tādu attieksmi, kādu viņš izjūt. "Jā, man pēdējie divi gadi nav bijuši tie labākie. Bijušas spēles, kurās esmu laidis pa piecām, sešām ripām. Jūs taču esat redzējuši hokeju. Tur vispār ir bijušas kādas izredzes?" uzsvēra Merzļikins.

Hokejists vēlreiz atkārtoja, ka izlasē ir ieradies, lai būtu kopā ar saviem komandas biedriem, nevis priekš medijiem. "Šajā karā starp mums un jums, medijiem, jūs esat uzvarētāji. Šajā reizē es padodos. Grozi, kā gribi, bet tāpat jūs būsiet uzvarētāji. Šis ir aizgājis pāri strīpai - es ierodos mājās, bet nejūtos šeit laipni lūgts. Lidostā gāju ar noliektu galvu, lai cilvēki mani nepazīst," sarunu noslēdza Merzļikins.

Treniņnometnes ievadā Latvijas hokejisti aizvadīja divas pārbaudes spēles ar Austriju, abās ar 3:2 svinot uzvaru pēcspēles metienos, bet pagājušajā nedēļā latvieši divas reizes ar 2:3 piekāpās somiem.

Latvijas izlasei šajā pavasarī ir paredzētas sešas pārbaudes spēles savā laukumā un divas izbraukumā. 26. un 27. aprīlī viesos tiks spēlēts ar Šveici, bet 3. un 4. maijā latvieši savā laukumā tiksies ar Norvēģiju.

Latvijas izlase uz pasaules čempionātu Čehijā dosies 9. maijā.

2024. gada čempionāts Prāgā un Ostravā norisināsies no 10. līdz 26. maijam.