foto: Edijs Pālens/LETA
Kādus spēlētājus itāļu treneris negrib redzēt Latvijas futbola izlasē?
Latvijas Nacionālās futbola izlases jaunais galvenais treneris Paolo Nikolato pirmajā oficiālajā preses konferencē.
Futbols
2024. gada 20. marts, 18:15

Kādus spēlētājus itāļu treneris negrib redzēt Latvijas futbola izlasē?

Sporta nodaļa

Jauns.lv/LETA

Latvijas vīriešu futbola izlases treneris Paolo Nikolato valstsvienības rindās nevēlās spēlētājus, kuri laukumā baidās pieļaut kļūdas, pirmsspēles preses konferencē norādīja treneris.

Latvijas izlase, kas aizvada pirmo treniņnometni itāļu speciālista vadībā, 21.martā Kipras pilsētā Larnakā mēros spēkus ar citu UEFA Nāciju C līgas komandu Kipru, bet 26.martā spēlēs ar Lihtenšteinas izlasi.

"Esam ļoti apmierināti ar spēlētāju sniegumu iepriekšējās trīs dienās. Tagad gaidām, ko viņi parādīs laukumā spēles apstākļos. Mums ir svarīgi, lai viņi spēlētu brīvi un atraisīti, bez bailēm kļūdīties. Ja gribam progresēt, jārēķinās ar to, ka kļūdas būs neizbēgamas, taču tas nedrīkst atturēt no ceļa. Tas man ir vissvarīgākais - nevēlos redzēt spēlētājus, kuri baidās pieļaut kļūdas," Latvijas Futbola federācija (LFF) citē trenera teikto.

Nikolato skaidroja, ka, lai gan vēl ir agri par to spriest, viņš redz Latvijas valstsvienību kā labu kolektīvu, kurā futbolisti nebaidās smagi strādāt treniņos, koncentrējoties darbam un uzmanīgi sekojot norādēm.

"Gaidāmās divas spēles ir ļoti svarīgas, tās būs kā pārbaudes darbs, kas parādīs mūsu pašreizējo līmeni. Skaidrs, ka veicam daudz izmaiņu, tai skaitā mainām arī sistēmu, tāpēc gaidu vairāku specifisku lietu risinājumus laukumā. Taču vēlos sākt darbu ar iegūtiem punktiem, kas būtu ļoti svarīgi. Skaidrs, ka mūsu darbs nav desmit vai divdesmit dienu uzdevums, tas ir ilgtermiņa uzdevums," stāstīja treneris.

Tāpat Nikolato atklāja, ka gadījumā, ja Kristers Tobers ceturtdien būs gatavs doties laukumā pret Kipru, viņam tiks uzticēti kapteiņa pienākumi. 

Nikolato izlases galvenā trenera amatā tika apstiprināts februāra sākumā, līgumu noslēdzot uz diviem gadiem.

Pašlaik 57 gadus vecais Nikolato iepriekšējos septiņus gadus strādāja ar Itālijas jaunatnes izlasēm. Viņa vadībā Itālija vienreiz Eiropas U-19 čempionātā ieguva otro vietu, finālā papildlaikā ar 3:4 piekāpjoties Portugālei. 2019.gadā viņš ar Itālijas izlasi FIFA U-20 Pasaules kausā ieguva ceturto vietu. Aizvadītajā vasarā viņa vadītā Itālijas U-21 izlase Eiropas čempionātā neiekļuva izslēgšanas spēlēs, un ar to speciālists beidza savu septiņus gadus ilgo darbu ar itāļu jauniešiem.