Batņa Somijas čempionāta mačā iemet gan vairākumā, gan mazākumā
Oskars Batņa spēcīgā Somijas čempionāta labāko vārtu guvēju sarakstā ieņem augsto 13. vietu.
2024. gada 22. februāris, 00:31

Latvijas uzbrucējs Oskars Batņa trešdien Somijas augstākās hokeja līgas mačā guva divus vārtus nevienādos sastāvos, bet viņa pārstāvētā Mikeli "Jukurit" komanda piedzīvoja zaudējumu.

"Jukurit" viesos ar rezultātu 3:5 (1:1, 1:1, 1:3) zaudēja tiešajiem konkurentiem Lahti "Pelicans" hokejistiem.

Sešas sekundes pirms otrā perioda beigām Batņa mazākumā panāca 2:2, bet trešā perioda 13. minūtē latvietis no vārtu priekšas realizēja vairākumu, tobrīd samazinot pretinieku pārsvaru (3:4). Batņa šajā cīņā uz ledus bija 16 minūtes un 39 sekundes, piecreiz meta pa vārtiem, uzvarēja deviņos no 15 iemetieniem un tika pie pozitīva lietderības koeficienta +1.

Šosezon Batņa 52 spēlēs guvis 18 vārtus un atdevis 14 rezultatīvas piespēles, pārspējot iepriekšējās sezonas sniegumu, kad 57 cīņās sakrāja 4+10.

Tikmēr aizsarga Artūra Andžāna pārstāvētā Hemēnlinnas HPK viesos ar 0:1 (0:0, 0:1, 0:0) zaudēja Oulu "Karpat". Andžāns, spēlējot 16 minūtes un 38 sekundes, tika pie četrām soda minūtēm un bija laukumā vienīgajos ielaistajos vārtos, tādējādi viņa lietderības koeficients bija -1.

Citā spēlē aizsargs Miks Tumānovs nedevās laukumā, kamēr Jiveskiles JYP mājās ar 2:3 (2:2, 0:0, 0:1) zaudēja "KalPa" vienībai.

"Jukurit" ar 91 punktu 52 mačos ieņem ceturto vietu 15 komandu konkurencē, JYP ar 66 punktiem ir 13. vietā, bet pozīciju zemāk ar 55 punktiem 49 dueļos ir HPK.