foto: AFP/Scanpix
Ostapenko pirms "Australian Open" atgriežas WTA ranga pirmajā desmitniekā
Aļona Ostapenko lieliski iesākusi jauno sezonu.
Citi sporta veidi
2024. gada 14. janvāris, 12:33

Ostapenko pirms "Australian Open" atgriežas WTA ranga pirmajā desmitniekā

Jauns.lv/LETA

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko jaunākajā WTA rangā, kas publicēts svētdien, pakāpusies par divām pozīcijām un ir desmitā.

Sestdien Ostapenko uzvarēja Adelaides "WTA 500" turnīrā, kas bija pēdējās sacensības pirms starta sezonas pirmajā "Grand Slam" turnīrā - Austrālijas atklātajā čempionātā. Vietu pirmajā desmitniekā, kur Ostapenko nebija bijusi kopš 2018. gada septembra, viņa nodrošināja pēc ceturtdaļfināla sasniegšanas.

Darja Semeņistaja, kura šonedēļ nepārvarēja "Australian Open" kvalifikāciju, pakāpusies par vienu pozīciju uz 142. vietu. Diāna Marcinkēviča savu pozīciju nemaina (307.), Daniela Vismane zaudējusi divas pozīcijas (370.), Anastasija Sevastova pakāpusies par divām vietām (664.), Kamilla Bartone ir tajā pašā pozīcijā, kurā pagājušajā nedēļā (799.), Anna Ozerova pakāpusies par vienu vietu (1048.), bet kritums ir Margaritai Ignatjevai par četrām ailītēm (1155.) un Valērijai Karginai - par vienu (1228.).

Ostapenko pakāpšanās uz desmito pozīciju ir vienīgā izmaiņa ranga pirmajā desmitniekā.

Līdere joprojām ir poliete Iga Švjonteka, aiz kuras ierindojas Baltkrievijas tenisiste Arina Sabaļenka, tālāk ir Jeļena Ribakina no Kazahstānas, amerikānietes Korija Gofa un Džesika Pegula, tunisiete Onsa Žabēra, čehiete Markēta Vondroušova, grieķiete Marija Sakari un čehiete Karolīna Muhova.

Dubultspēļu rangā Ostapenko par vienu pozīciju atkāpusies uz 29. vietu, kāpums par četrām pozīcijām ir Semeņistajai (158.) un Vismanei (180.), par divām vietām - Marcinkēvičai (222.), par piecām - Bartonei (519.), par četrām - Ignatjevai (711.). Ozerova savu pozīciju nemaina (1105.), Kargina atkāpusies par vienu ailīti (1416.), Marija Semeņistaja - par divām (1517.).