foto: ZUMAPRESS.com
Ar 2 uzvarām 15 spēlēs nav pietiekami. Birmingemas "City" atlaiž leģendāro Veinu Rūniju
Veins Rūnijs ar 53 precīziem sitieniem ir Anglijas futbola izlases visu laiku otrs labākais vārtu guvējs, atpaliekot vien no Harija Keina, un ar 208 vārtiem trešais labākais vārtu guvējs Anglijas premjerlīgā (arī aiz Keina (213) un Alana Šīrera (260).
Futbols
2024. gada 2. janvāris, 15:24

Ar 2 uzvarām 15 spēlēs nav pietiekami. Birmingemas "City" atlaiž leģendāro Veinu Rūniju

Jauns.lv/LETA

Anglijas otrās pēc spēka līgas - "Championship" - futbola klubs Birmingemas "City" no galvenā trenera amata atlaida kādreizējo angļu futbola zvaigzni Veinu Rūniju, kurš komanda vadīja tikai trīs mēnešus.

Bijušais Mančestras "United" un Anglijas izlases uzbrucējs Rūnijs kļuva par komandas galveno treneri oktobrī, noslēdzot ar Birmingemas klubu vienošanos uz trīs ar pusi gadiem. Viņa vadībā "City" 15 spēlēs izcīnīja tikai divas uzvaras un turnīra tabulā no sestās vietas noslīdēja uz 20. pozīciju.

Tāpat no amata tika atbrīvots arī Rūnija palīgs Kārls Robinsons.

"Neraugoties uz viņu pūlēm, rezultāti nav attaisnojuši mērķus, kas tika pausti sadarbības sākumā, tāpēc valde uzskata, ka komandas vadības maiņa ir kluba labākajās interesēs," teikts "City" paziņojumā.

Rūnijs pēc profesionāla futbolista karjeras noslēgšanas pievērsās trenera amatam un no 2020. gada līdz 2022. gada vasarai vadīja citu "Championship" vienību "Derby County". Dažas nedēļas vēlāk 2022. gada jūlijā viņš kļuva par galveno treneri ASV futbola līgas (MLS) klubam Vašingtonas "DC United".

Vašingtonas komandas un Rūnija ceļi šķīrās pagājušā gada oktobrī pēc tam, kad viņa vadītā vienība neiekļuva MLS izslēgšanas spēlēs.