foto: EPA/Scanpix
Šoreiz Taisons Fjūrijs "neuzmetīs"? 17.februārī paredzēta viņa cīņa ar ukraini Oleksandru Usiku par absolūtā pasaules čempiona titulu boksā
Taisons Fjūrijs un OLeksandrs Usiks
Citi sporta veidi
2023. gada 16. novembris, 23:32

Šoreiz Taisons Fjūrijs "neuzmetīs"? 17.februārī paredzēta viņa cīņa ar ukraini Oleksandru Usiku par absolūtā pasaules čempiona titulu boksā

Jauns.lv/LETA

Saūda Arābijas galvaspilsētā Rijādā 17.februārī notiks cīņa par absolūtā pasaules boksa čempiona titulu starp britu bokseri Taisonu Fjūriju un ukraini Oleksandru Usiku, ceturtdien paziņoja sacensību organizatori

Fjūrijs, kurš 35 cīņās ir svinējis 34 uzvaras un reizi cīnījies neizšķirti, ir pasaules čempions Pasaules Boksa padomes (WBC) versijā, bet Usiks, kura kontā ir 21 uzvara tikpat cīņās, ir pasaules čempions Pasaules Boksa asociācijas (WBA), Starptautiskās Boksa federācijas (IBF), Pasaules Boksa organizācijas (WBO), kā arī mazāk prestižās Starptautiskās Boksa organizācijas (IBO) versijās.

Bija paredzēts, ka Fjūrijs un Usiks tiksies 23.decembrī — turklāt Fjūrijs tiešā tekstā draudēja iesūdzēt Usiku tiesā, ja cīņa nenotiks tajā datumā,  taču cīņa tika atlikta pēc Fjūrija nepārliecinošā snieguma pagājušajā mēnesī Saūda Arābijā uzvarā pār jauktās cīņas mākslas (MMA) pārstāvi kanādieti Fransisu Nganū, kuram tā bija debija profesionālajā boksā. Fjūrijs uzvarēja vien, tiesnešu domām par uzvarētāju daloties.

Pirms tam Fjūrija un Usika cīņa bija paredzēta 29. aprīlī, turklāt Fjūrijs izvirzīja Usikam neizdevīgus finansiālus nosacījumus, pieprasot parakstīt līgumu nekavējoties, vai piedāvājums tiks atsaukts. Pēc Usika piekrišanas Fjūrija komanda sāka izvirzīt citus nosacījumus, un par cīņu tā arī neizdevās vienoties.

Pēdējā cīņa par absolūtā pasaules čempiona titulu smagajā svarā notika 1999.gadā, kad brits Lenokss Luiss pārspēja amerikāni Evanderu Holifīldu, iegūstot titulus trīs galvenajās boksa versijās - WBC, WBA un IBF jostas.

Luisam nākamajā gadā no WBA titula bija jāatsakās, jo viņš izvēlējās cīnīties ar citu pretinieku, cīnoties par titulu WBC, IBF un IBO versijās.