foto: IPA Sport/IPA/Sipa USA/ Vida Press
SOK: valstis, kas politisku iemeslu dēļ neļauj sportistiem startēt sacensībās, riskē
Starptautiskās Olimpiskās komitejas locekle bijusī Horvātijas prezidente Kolinda Grabara-Kitaroviča.
Citi sporta veidi
2023. gada 15. oktobris, 20:07

SOK: valstis, kas politisku iemeslu dēļ neļauj sportistiem startēt sacensībās, riskē

Jauns.lv/LETA

Valstis, kas politisku iemeslu dēļ neļauj sportistiem startēt noteiktās sacensībās, riskē netikt pie tiesībām uzņemt kādas no nākošajām olimpiskajām spēlēm, svētdien paziņoja Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) locekle bijusī Horvātijas prezidente Kolinda Grabara-Kitaroviča, kura vada turpmāko vasaras olimpisko spēļu rīkotāju konsultatīvo komisiju.

Grabara-Kitaroviča izcēla, ka pieaugošā sporta politizācija ir problēma, kas var tikt ņemta vērā, izraugoties nākamās olimpisko spēļu norises vietas.

Neskatoties uz to, ka viņa nenosauca precīzas valstis, kuras tas varētu skart, zināms, ka Polija un Indonēzija ir izrādījušas interesi uzņemt 2036.gada Vasaras olimpiskās spēles.

Polija šogad Eiropas spēlēs neļāva startēs Krievijas atlētiem, kamēr Indonēzijai FIFA atņēma tiesības rīkot Pasaules kausa finālturnīru U-20 vecuma grupā, jo tā nevēlējās uzņemt Izraēlas mačus.

"Mēs esam liecinieki tam, ka arvien vairāk un vairāk valdību ierobežojumu tiek uzlikti sportistu piekļuvei starptautiskām sporta sacensībām. Svarīgi, lai visas ieinteresētās puses un vēlamie rīkotāji apņemtos ievērot SOK ētikas kodeksu," teica Grabara-Kitaroviča.

Viņa arī izcēla, ka SOK grupai, kas uztur sakarus ar potenciālajiem vasaras spēļu pretendentiem un kuru vada Grabara-Kitaroviča, vienmēr ir jāņem vērā jebkādi Olimpiskās hartas pārkāpumi.

2036.gada Vasaras olimpisko spēļu norises vieta varētu tikt izvēlēta 2026. vai 2027.gadā, bet nākamvasar tiks izraudzīta 2030.gada Ziemas olimpisko spēļu mājvieta.