foto: ZUMAPRESS.com
Singapūras F-1 sacensībās pārsteigums – pārtrūkst "Red Bull" uzvaru sērija
Karloss Sainss juniors vada savu F-1 formulu.
Citi sporta veidi
2023. gada 17. septembris, 17:40

Singapūras F-1 sacensībās pārsteigums – pārtrūkst "Red Bull" uzvaru sērija

Jauns.lv/LETA

"Ferrari" pilots Karloss Sainss juniors svētdien izcīnīja uzvaru Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta sezonas 15.posmā - Singapūras "Grand Prix" - un pārtrauca konkurentu "Red Bull" uzvaru sēriju.

"Red Bull" komanda bija uzvarējusi 15 sacīkstēs pēc kārtas, bet pasaules čempions Makss Verstapens bija nepārspēts pēdējos desmit posmos. Svētdienas sacīksti viņš sāka no sestās rindas, nepretendējot uz uzvaru.

Sestdien kvalifikācijā uzvarējušais Sainss svētdien sacīkstes laikā noturējās pirmajā vietā. Pēdējos apļos Lendo Noriss ("McLaren") nedaudz apdraudēja spāņa līderpozīciju, taču viņam pašam bija jāaizstāvas no "Mercedes" pilotiem Džordža Rasela un Lūisa Hamiltona. Rasels pēdējā aplī gan avarēja, tādējādi trešais finišēja Hamiltons.

Ceturtajā vietā finišēja uzvarētāja komandas biedrs Šarls Leklērs, piektais bija Verstapens, sesto vietu ieņēma Pjērs Gaslī ("Apline"), septītais bija Oskars Pjastri ("McLaren"), astotā pozīcija bija otram "Red Bull" pilotam Serhio Peresam, devītais bija Laiems Losons ("Alpha Tauri"), bet kā pēdējais pie punkta tika Kevins Magnusens ("Haas").

Pēc 15 sacensību posmiem kopvērtējumā pārliecinošs līderis ir Verstapens, kurš sakrājis 374 punktus. Otrais ar 223 punktiem ir Peress, bet trešais tagad ar 180 punktiem ir Hamiltons.

F-1 2023.gada čempionātā paredzēti 22 posmi.

2022.gada čempionātā otro reizi pēc kārtas uzvarēja nīderlandietis Makss Verstapens.