Ernests Zēbolds izcīna 13. vietu pasaules čempionātā BMX frīstailā
Ernests Zēbolds.
2023. gada 8. augusts, 09:40

Latvijas sportists Ernests Zēbolds pirmdien Glāzgovā izcīnīja 13. vietu BMX frīstaila pasaules čempionātā "park" disciplīnā.

No 24 fināla dalībniekiem vispirms startēja tie sportisti, kuri nedēļas nogalē kvalifikācijā ierindojās no 13. līdz 24. vietai. Fināla pirmajā braucienā Zēbolds startēja kā 11. un ar 76,80 punktiem sasniedza tobrīd trešo labāko rezultātu.

Otrajā braucienā ventspilnieks uzlaboja savu vērtējumu (77,20), taču pozīciju nemainīja un bija trešais arī pirms nākamajiem 12 startētājiem, tādējādi nodrošinot vismaz 15. pozīciju. Pēc tam Latvijas riteņbraucēju pārspēja vēl desmit sportisti un noslēgumā Zēbolds ierindojās 13. vietā.

Par pasaules čempionu kļuva Lielbritānijas sportists Kīrens Railijs, kurš finālā iekrāja 95,80 punktus, par nieka puspunktu pārspējot austrālieti Loganu Mārtinu, kamēr trešais ar 93,90 punktiem bija amerikānis Niks Brūss.

Nedēļas nogalē notikušajā kvalifikācijā Zēbolds iekrāja 77,20 un 79,08 punktus jeb vidēji 78,14 punktus, kas bija 14. labākais rezultāts. Vēl Valters Klēpis ar 44,86 punktiem bija 46. vietā, bet Tomass Grīnbergs ar 35,54 punktiem ierindojās 57 .pozīcijā 66 sportistu konkurencē.

Pasaules čempionāts riteņbraukšanas sporta veidos Glāzgovā norisināsies līdz 13. augustam.