foto: LETA
LOK prezidenta amatam  izvirzīti trīs kandidāti – Gunta Vlasenko, Jānis Buks un Andris Feldmanis
Latvijas Olimpiskās komiteja drīzumā tiks pie jauna prezidetna.
Citi sporta veidi
2023. gada 12. jūnijs, 21:01

LOK prezidenta amatam  izvirzīti trīs kandidāti – Gunta Vlasenko, Jānis Buks un Andris Feldmanis

Jauns.lv

Rīga, 2023.gada 13.jūnijā - Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) ir saņēmusi trīs (3) pieteikumus uz LOK prezidenta amatu un divdesmit trīs (23) pieteikumus uz LOK Izpildkomitejas locekļa amatu. Uz LOK prezidenta amatu kandidēs Latvijas Airēšanas federācijas prezidente Gunta Vlasenko, Latvijas Volejbola federācijas prezidents Jānis Buks un Latvijas Modernās pieccīņas goda prezidents Andris Feldmanis, vēsta LOK.

Jāni Buku uz LOK prezidenta amatu izvirza 5 Olimpiskās federācijas – Latvijas Basketbola federācija, Latvijas  Peldēšanas federācija, Latvijas Riteņbraukšanas federācija, Latvijas Sērfošanas un SUP federācija un Latvijas Volejbola federācija. Savukārt Guntu Vlasenko par LOK prezidenta kandidāti ir pieteikusi Latvijas Airēšanas federācija, bet Andri Feldmani šim amatam  virza Latvijas Modernās pieccīņas federācija.

Savukārt uz 11 LOK Izpildkomitejas locekļu vietām sporta veidu federācijas ir izvirzījušas 23 kandidātus.

Šobrīd tiek veikta iesniegto dokumentu sākotnējās tehniskās atbilstības pārbaude. 
Tāpat paredzams, ka atzinumu par pieteikto kandidātu un iesniegto dokumentu atbilstību LOK Statūtu, LOK Vēlēšanu nolikuma un LOK Ģenerālās Asamblejas (ĢA ) 26.05.2023. sesijas lēmuma prasībām sniegs LOK Juridiskā komisija.

Balstoties uz minēto atzinumu LOK Izpildkomiteja sagatavos kandidātu sarakstu projektus izskatīšanai LOK ĢA 11.07.2023. sesijā, kas pieņems gala lēmumu par kandidātu saraksta apstiprināšanu un nodošanu vēlēšanām (cita starpā pārbaudot arī pieteikto kandidātu klātbūtni sesijā). Šo iemeslu dēļ kandidātu saraksta gala versija var atšķirties no šobrīd sagatavotās.

LOK ārkārtas Ģenerālā Asambleja notiks šī gada 11.jūlijā  pulksten 11:00 Latvijas Universitātes Zinātņu mājā, Jelgavas iela 3, Rīgā.