foto: REUTERS/SCANPIX
Japānas izlases treneris Morijasu: "Mēs spēlējām kā viens vesels"
Japānas valstsvienības galvenais treneris Hadžime Morijasu.
Futbols
2022. gada 2. decembris, 11:44

Japānas izlases treneris Morijasu: "Mēs spēlējām kā viens vesels"

Jauns.lv/LETA

Japānas futbola izlase Pasaules kausa finālturnīra mačā pret Spāniju laukumā centās darīt visu, lai tiktu pie uzvaras, pēc panākuma pār Spāniju teica Japānas valstsvienības galvenais treneris Hadžime Morijasu.

Japāna noslēdzošajā E grupas mačā ar rezultātu 2:1 (0:1) pārspēja Spāniju, nodrošinot vietu astotdaļfinālā.

"Spēlējam pret Spāniju, kas ir viena no labākajām komandām. Pirms mača rēķinājāmies, ka tas būs grūts, un tā arī bija," teica Morijasu. "Spēlētāji ielaida vienus vārtus, taču turpināja būt neatlaidīgi un mēģināja mainīt spēles gaitu. Mēs spēlējām kā viens vesels."

Japāņi pēc pirmā puslaika bija iedzinējos, taču otrā puslaika ievadā trīs minūšu laikā raidīja divas bumbas pretinieku vārtos. 

"Vienkārši spēlējām tā, lai izcīnītu uzvaru. Mūsu izdarītais spiediens rezultējās vārtos," norādīja treneris. "Runājot par to, vai bumba bija laukumā, vai arī ārpus tā, mūsdienās ir lieliskas tehnoloģijas, kas to fiksē. Ja tā tiešām būtu bijusi autā, tiesnesis neskaitītu vārtus."

Japāņi līdz ar panākumu pār Spāniju E apakšgrupā ar izcīnītiem sešiem punktiem ieņēma pirmo vietu, liekot samierināties spāņiem ar otro pozīciju. Vācija un Kostarika, ar attiecīgi izcīnītiem četriem un trīs punktiem, atradās trešajā un ceturtajā vietā un neiekļuva astotdaļfinālā.

Turpinājumā Japānas futbolisti astotdaļfinālā stāsies pretī Horvātijai, kas ieņēma otro vietu F apakšgrupā.