Krejčī sasniedz modernās pieccīņas Eiropas čempionāta finālu
Latvijas sportiste Kateržina Krejčī
2022. gada 16. septembris, 22:38

Latvijas sportiste Kateržina Krejčī piektdien Ungārijā sasniedza modernās pieccīņas Eiropas čempionāta finālu.

22 gadus vecā Krejčī, kura jūlijā tika uzņemta Latvijas pilsonībā, B pusfināla grupā vispirms paukošanā ar 15 uzvarām 35 mačos ar 200 punktiem ieņēma 11.pozīciju 18 sportistu konkurencē. Pēc bonusa kārtas viņa pakāpās uz desmito pozīciju ar 206 punktiem.

Turpinājumā peldēšanā 200 metros brīvajā stilā viņa finišēja divās minūtēs un 32,27 sekundēs, kas bija 16.rezultāts grupā un deva 246 punktus. Noslēgumā apvienotajā skriešanas un šaušanas disciplīnā Krejčī uzrādīja otro rezultātu un pievienoja 602 punktus.

Ar 1064 punktiem Krejčī savā pusfināla grupā bija astotā, finālsacensībās iekļūstot desmit labākajām.

Iepriekš priekšsacīkstēs Latvijas sportiste A kvalifikācijas grupā ar 1055 punktiem izcīnīja 13.vietu 22 sportistu vidū.

Paukošanā viņa uzvarēja deviņās cīņās, saņemot par to 202 punktus un ierindojoties 13.vietā, peldēšanā ar rezultātu divas minūtes un 30,37 sekundes uzrādīja 19.rezultātu un tika pie 250 punktiem, bet skriešanas un šaušanas kombinācijā ar 603 punktiem ieņēma trešo vietu.

Šogad Krejčī startēja divos Pasaules kausa posmos, abos iekļūstot finālā. Aprīlī tika izcīnīta 12.vieta, bet jūnijā nācās samierināties ar 18.pozīciju, jo jāšanas disciplīnā nepaveicās ar izlozēto zirgu. Pasaules čempionātā jūlija beigās Ēģiptē sportiste, pirmoreiz startējot tāda ranga sacensībās, finālā neiekļuva.