foto: IMAGO/Marco Canoniero
"Napoli" līgumus ar Āfrikas un Dienvidamerikas futbolistiem slēgs tikai tad, ja viņi atteiksies no dalības nacionālajās izlasēs
Senegāliešu aizsargs Kalidū Kulibalī.
Futbols
2022. gada 3. augusts, 15:16

"Napoli" līgumus ar Āfrikas un Dienvidamerikas futbolistiem slēgs tikai tad, ja viņi atteiksies no dalības nacionālajās izlasēs

Jauns.lv/LETA

Itālijas futbola A sērijas klubs "Napoli" jaunus līgumus ar Āfrikas un Dienvidamerikas kontinenta spēlētājiem slēgs tikai tad, ja viņi atteiksies no dalības nacionālajās izlasēs, teikts otrdien izplatītajā paziņojumā.

"Viņi pie mums nespēlēs, ja piedalīsies Āfrikas Nāciju kausā vai Dienvidamerikas čempionātā," otrdienas vakarā televīzijas intervijā sacīja Neapoles kluba prezidents Aurelio de Laurentīss.

Kā zināms, vairāki "Napoli" spēlētāji pārstāv dažādas Āfrikas kontinenta valstu izlases.

Pagājušajā sezonā "Napoli" bija spiesti atbrīvot uz Āfrikas Nāciju kausu senegāliešu aizsargu Kalidū Kulibalī, kurš nu jau nonācis Londonas "Chelsea", Kamerūnas pussargu Franku Zambo-Angisu, kā arī Nigērijas uzbrucēju Viktoru Osimhenu, kurš gan janvārī notikušo Āfrikas čempionātu izlaida Covid-19 dēļ.

"Par afrikāņiem ar mani vairs nerunājiet," kluba prezidents citēts arī biznesa izdevuma "Wall Street Italia" mājaslapā. "Vēlu viņiem to labāko, bet, lai spēlētu pie mums, viņiem jāatsakās no Āfrikas [Nāciju] kausa un pārējiem [izlašu] mačiem. Turklāt bez Āfrikas spēlētājiem arī Dienvidamerikas futbolisti kvalifikācijas laikā mums nav pieejami."

Āfrikas Nāciju kausa izcīņa (kontinenta čempionāts) notiek reizi divos gados un pārsvarā janvārī un februārī, kad Eiropā rit klubu sezona, tāpat Dienvidamerikas kvalifikācijas mači Pasaules kausam aizrit Eiropas klubu sezonas laikā.

Starptautisko spēļu laikā klubiem ir pienākums spēlētājus izlases vajadzībām atbrīvot.

Plānots, ka nākamais Āfrikas čempionāts Kotdivuārā 2024. gadā norisināsies janvārī un 2025. gada turnīrs Ganā tiks aizvadīts jūnijā un jūlijā, kad Eiropas klubiem ir starpsezona.