Mūžībā devies Latvijas leģendārais basketbola treneris Armands Krauliņš
Piektdien, 1. jūlijā, 82 gadu vecumā mūžībā devies ilggadējais Latvijas basketbola treneris, Latvijas Basketbola savienības Goda biedrs Armands Krauliņš, vēsta Latvijas Basketbola savienība (LBS).
Krauliņš beidzis Kandavas vidusskolu un absolvējis Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūtu.
Laikā no 1963. līdz 1974. gadam bijis sieviešu basketbola kluba Rīgas "Lokomotīve" galvenais treneris, bet pēc tam pievērsies vīriešu klubu trenēšanai. Savas dzīves laikā strādājis ar Rīgas VEF, Rīgas ASK, Maskavas "Dinamo", BK "Brocēni", BK "Ventspils", Doņeckas "Shakhtyor". Tāpat bijis arī PSRS, Irākas, Latvijas izlašu galvenais treneris.
Kā vēsta LBS, pirmais Latvijas čempiona tituls ar Rīgas “Lokomotīve” sieviešu komandu tika iegūts 1972. gadā, kam sekoja enerģiski mēģinājumi ielauzties Padomju Savienības čempionāta apritē.
VEF vīriešu meistarkomanda 20. gadsimta septiņdesmito gadu otrajā pusē piedzīvoja strauju atdzimšanu, atgūstot vietu PSRS augstākajā līgā. Tieši Krauliņa vadībā izveidojusies jauno spēlētāju paaudzes meistarībai un mentalitātei atbilstošs spēles rokraksts, kas aizrāva līdzjutējus Latvijā un nodrošināja popularitāti visā lielvalstī, bet visspožākajam talantam – Valdim Valteram – bija kā tramplīns starptautiska mēroga karjerai.
Tad turpinājās darbs ar Rīgas ASK, kas piedzīvoja renesansi astoņdesmito gadu beigās, atgriežoties pie saknēm – jaunajiem latviešu basketbolistiem, kuriem tika palīdzēts spert pirmos soļus lielajā basketbolā.
Tam sekoja atjaunotās vīriešu valstsvienības pirmā starptautisko cīņu pieredze 1992. gadā un pirmais Eiropas čempionāta finālturnīrs pēc neatkarības atjaunošanas 1993. gadā, pārsteidzot gan savējos, gan svešos ar uzvaru pār vicečempioni Itālijas izlasi.
Krauliņš pielika roku arī neatkarīgās Latvijas čempionu “Brocēni” skaļajā pieteikumā Eiropas klubu turnīros un jaunizveidotā Basketbola kluba “Ventspils” darba profesionalizēšanā, izejot starptautiskajā apritē un izcīnot pirmos Latvijas čempiona titulus.
Palīdzēja vīriešu valstsvienībai atgriezties Eiropas čempionāta finālturnīrā 2001. gadā, gūstot uzvaru pār Lietuvas izlasi un izcīnot 8. vietu, ko pēctečiem izdevās pārspēt tikai pēc 16 gadiem.
Viņš sakārtojis arī sieviešu valstsvienības saimniecību un 2004. gadā izcīnīja ceļazīmi uz Eiropas čempionāta finālturnīru, kas ievadīja panākumiem bagātāko posmu komandas vēsturē.
Krauliņš strādājis arī Uzbekistānā, Krievijā, Irākā, Kolumbijā un Ukrainā. Aizvadījis arī vairākas spēles PSRS izlases galvenā trenera statusā un PSRS otrās izlases vadītāja amatā.
2003. gadā Krauliņš saņēmis piektās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni. 1978. gadā kļuvis par Latvijas PSR Nopelniem bagāto treneri, 1984. gadā — PSRS Nopelniem bagāto treneri. 2014. gada maijā paziņoja par trenera karjeras beigām.
Jauns.lv izsaka līdzjūtību Krauliņa tuviniekiem, kolēģiem un talanta cienītājiem.