2022. gada 26. jūnijs, 00:12

Paulam Jonasam 8. vieta pasaules motokrosa čempionāta posma kvalifikācijā MXGP klasē

Latvijas sportists Pauls Jonass sestdien ieņēma astoto vietu pasaules motokrosa čempionāta 12.posma - Indonēzijas Lielās balvas - kvalifikācijā.

MXGP klases brīvajos treniņbraucienos Jonass, kurs šosezon pārstāv "Husqvarna" rūpnīcas komandu, bija piektais, bet otrajos treniņbraucienos viņš uzrādīja labāko laiku.

Kvalifikācijā ātrākais bija slovēnis Tims Gajsers, kuram Jonass zaudēja 41,892 sekundes.

Otrais bija francūzis Romēns Fevrs, atpaliekot no Gajsera 8,724 sekundes, bet trešo vietu ieņēma spānis Rubens Fernandess, atpaliekot no Slovēnijas sportista vien 13,753 sekundes.

Kopvērtējumā pēc 11 posmiem pārliecinošs līderis ar 485 punktiem ir Gajsers, 384 punkti ir Žeremī Sīveram no Šveices, 366 punkti - spānim Horhem Prado, kurš par punktu apsteidz francūzi Maksimu Reno. Jonass sakrājis 250 punktus un saglabā astoto pozīciju.

MX2 klases kvalifikācijā labākais bija francūzis Toms Vials, par 7,464 sekundēm apsteidzot Beļģijas braucēju Jago Gērtsu.

Latvijas sportisti šajā klasē nestartēja.

Čempionāta kopvērtējumā Vials Gērtsam piekāpjas astoņus punktus.