Hokejs
2022. gada 7. aprīlis, 11:56

Latvijas hokeja izlasē pasaules čempionātā piekrituši spēlēt trīs no četriem mūsu NHL hokejistiem

Jauns.lv / LETA

Piekrišanu dalībai Latvijas izlasē startam pasaules hokeja čempionātā Somijā devis vārtsargs Elvis Merzļikins un uzbrucēji Rūdolfs Balcers un Teodors Bļugers, ceturtdien ziņo laikraksts "Diena".

Pirmdien Rīgā sākas Latvijas izlases oficiālā treniņnometne pirms pasaules čempionāta, taču izlases galvenā trenera Harija Vītoliņa vadībā treniņus jau aizvada izlases kandidāti, kuriem sezona klubos ir beigusies - Kristaps Sotnieks, Jānis Jaks, Andris Džeriņš un Rihards Bukarts, kā arī jaunie hokejisti, ziņo "Diena".

"Latvijas Hokeja federācijas pārstāvis Rūdolfs Kalvītis ir sazinājies ar Merzļikinu, kurš teicis, ka brauks uz izlasi, ja nebūs traumas. Piekrišanu ir devis arī Balcers, tāpat, protams, Bļugers, bet viņa pārstāvētā Pitsburgas "Penguins" spēlēs Stenlija kausa izcīņā, tāpēc Bļugers netiks palaists, kamēr komanda turpinās spēlēt. Vienīgi Zemgus Girgensons gaidāmā ģimenes pieauguma dēļ laikam nebūs," laikrakstu informēja Vītoliņš.

Latvijas izlase pasaules meistarsacīkstēs B grupā Tamperē krustos nūjas ar Somiju, ASV, Čehiju, Zviedriju, Norvēģiju, Lielbritāniju un Austriju.

A grupā Helsinkos spēlēs Kanāda, Vācija, Šveice, Slovākija, Dānija, Kazahstāna, Itālija un Francija.

Jau ziņots, ka pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) atstādināja no IIHF rīkotajām sacensībām visas Krievijas un Baltkrievijas izlases un klubus.

Krievijas un Baltkrievijas vietā spēlēs Francija un Austrija, kuras bija rangā visaugstāk esošās izlases no valstīm, kam nebija paredzēts spēlēs augstākajā divīzijā.

2022. gada pasaules čempionāts iecerēts no 13. līdz 29. maijam.