Duplantis sasniedz jaunu pasaules rekordu kārtslēkšanā
Zviedrijas vieglatlēts Armands Duplantis svētdien par centimetru laboja sev piederošo pasaules rekordu kārtslēkšanā, kas tagad ir 6,20 metri.
Pirms nepilnām divām nedēļām viņš turpat Belgradā "World Indoor Tour Silver" sacensībās savu rekordu uzlaboja par vienu centimetru, pārvarot 6,19 metru augstumā novietotu latiņu. Tagad zviedrs savam rekordam pielicis klāt vēl vienu centimetru.
Svētdien rekordu viņš laboja, ar trešo piegājienu cenšoties pārvarēt 6,20 metrus. Pasaules čempiona titulu viņš bija nodrošinājis jau pēc 6,05 metru pārvarēšanas.
6,17 metrus viņš pārvarēja 2020.gada februārī Polijas pilsētā Toruņā, bet 6,18 metrus - nedēļu vēlāk Glāzgovā.
Aizpērn septembrī Duplantis Dimanta līgas sērijas sacensībās Romas laboja Sergejam Bubkam piederošo pasaules rekordu stadionā, pārvarot 6,15 metrus.
Tikmēr sudraba medaļu Belgradā izcīnīja brazīlietis Tjagu Brass, kurš apstājās pie 5,95 metriem, toties laboja Dienvidamerikas rekordu telpās. Piecus centimetrus zemāku augstumu sasniedza amerikānis Kristofers Nilsens.
60 metru barjersprintā sev piederošo pasaules rekordu pusfinālā atkārtoja amerikānis Grānts Holovejs, kurš šajā fāzē finišu sasniedza 7,29 sekundēs. Finālā viņam bija par sekundes desmitdaļu lēnāks rezultāts, taču tas neliedza izcīnīt zeltu.
Sudraba medaļas ieguvējs Paskāls Martino-Lagārds finišēja 7,50 sekundēs, bet vēl trīs sekundes simtdaļas zaudēja amerikānis Džerets Ītons.
Tāllēkšanā sievietēm uzvarēja mājiniece Ivana Vuleta (iepriekš - Španoviča) ar 7,06 metru tālu lēcienu. Sudrabs par 6,85 metru tālu lēcienu bija nigērietei Esei Brumei, bet trīs centimetrus tuvāks rezultāts bija Lielbritānijas sportistei Loreinai Agenai.
800 metru skrējienā ASV skrējēja Eidžī Vilsone uzvarēja, finišējot vienā minūtē un 59,09 sekundēs. Etiopiete Freveini Hailu bija 1,45 sekundi lēnāka, kamēr vēl 0,12 sekundes atpalika Ugandas skrējēja Halima Nakaji.
1500 metru skrējienā vīriešiem ar jaunu čempionāta rekordu - trīs minūtēm un 32,77 sekundēm - uzvarēja Etiopijas vieglatlēts Samuels Tefera. Norvēģis Jākobs Ingebrigtsens zaudēja ceturtdaļsekundi un bija otrais, bet vēl 0,34 sekundes lēnāks rezultāts bija kenijietim Ābelam Kipsangam.
4x400 metros stafetē vīriešiem uzvaru svinēja Beļģijas kvartets, kura sastāvā bija Žiljēns Vatrins, Aleksanders Dūms, Žonatans Zakūrs un Kevins Borlē. Viņu finiša laiks bija trīs minūtes un 6,52 sekundes, trīs sekundes desmitdaļas atpalika spāņi, bet vēl astoņas sekundes simtdaļas zaudēja francūži.
Sievietēm šajā stafetē zelts Jamaikai ar Džanelli Bromfīldu, Dženīvi Raselu, Roneišu Makgregoru un Stefāniju Annu Makfersoni sastāvā. Jamaikas komanda uzvarēja ar rezultātu trīs minūtes un 28,40 sekundes, 0,17 sekunžu deficīts Nīderlandei, bet vēl divas sekundes simtdaļas atpalika polietes.
Iepriekš arī Venecuēlas vieglatlēte Julimara Rohasa Belgradā uzlaboja sev piederošo pasaules rekordu trīssoļlēkšanā telpās.
Pasaules čempionāta pēdējā, sestajā lēcienā viņa lēca 15,74 metru tālumā un 2020. gada februārī Madridē sasniegto rezultātu laboja par 31 centimetru.
Rohasai pieder arī pasaules rekords stadionā - 15,67 metri, kurus viņa sasniedza pērnvasar, izcīnot zelta medaļu olimpiskajās spēlēs.
Venecuēliete tuvākajām sekotājām neatstāja nekādas cerības uz uzvaru, jo sudraba medaļas ieguvēja, ukrainiete Marina Beha-Romančuka uzrādīja par metru tuvāku rezultātu (14,74 metri), toties laboja personīgo rekordu.
Bronzas medaļu izcīnīja jamaikiete Kimberlija Viljamsa, kura savā labākajā mēģinājumā veica 14,62 metru tālu lēcienu.
Rohasa ir trīskārtēja pasaules čempione telpās, bez šīm godalgām un olimpiskās čempiones titula viņai ir arī divas zelta medaļas pasaules meistarsacīkstēs stadionā.
Vēl rīta sesijā čempiona laurus augstlēkšanā plūca Dienvidkorejas sportists Sanhjaks U, kurš uzvarēja ar rezultātu 2,34 metri. Trīs centimetrus zemāk novietotu latiņu pārvarēja šveicietis Loiks Gašs un olimpiskais čempions, itālis Džanmarko Tambēri, kuriem attiecīgi sudraba un bronzas medaļa.
3000 metru skrējienā vīriešiem par čempionu kļuva etiopietis Selemons Barega, kurš finišēja septiņās minūtēs un 41,38 sekundēs. Viņa tautietis Lameča Girma zaudēja 0,25 sekundes, bet bronzu izcīnījušais brits Marks Skots bija 0,64 sekundes lēnāks. Arī Barega ir olimpiskais čempions - Tokijā viņš uzvarēja 10 000 metru skrējienā.