foto: ITAR-TASS/Scanpix
Uz Rīgas "Dinamo" vadīšanu pretendējis vēl viens Krievijā labi zināms treneris
Vladimirs Jurzinovs jaunākais.
Hokejs
2021. gada 1. decembris, 15:21

Uz Rīgas "Dinamo" vadīšanu pretendējis vēl viens Krievijā labi zināms treneris

Jauns.lv / LETA

Krievijas treneris Vladimirs Jurzinovs jaunākais arī ir bijis Rīgas "Dinamo" galvenā trenera amata kandidātu sarakstā, sarunā ar tīmekļa vietni "russia-hockey.ru" atklāj Jurzinovs.

Jurzinovs jaunākais sarunā ar interneta portālu "russia-hockey.ru", komentējot Vladimira Jurzinova iecelšanu Rīgas "Dinamo" galvenā trenera amatā, novēlēja "autoritatīvajam un izcilajam speciālistam" Krikunovam veiksmi jaunajā amatā un atklāja, ka arī viņam bija sarunas ar Rīgas "Dinamo".

"Varu teikt, ka pēdējā laikā man bija pārrunas ar "Dinamo" vadību. Uzskatīju par lietderīgu noslēgt līgumu uz pusotru gadu, lai būtu laiks iepazīties ar situāciju un nokomplektēt komandu vismaz tuvākajai nākotnei. Rīga savu izvēli ir izdarījusi. Cerēsim, ka jaunajam treneru kolektīvam šīs sezonas īsajā distancē viss sanāks," saka treneris.

Jurzinovs 2016./2017. gada sezonā jau bija trenējis ārvalstu klubu, stūrējot Ķīnas klubu Pekinas "Kuņluņ Red Star". Lūgts salīdzināt Pekinas un Rīgas klubu, Jurzinovs piekrita, ka zināmas paralēles starp abiem klubiem var vilkt, jo uz abiem neattiecas ārzemju spēlētāju limits.

Viņš piebilst, ka Rīgas "Dinamo" potenciāls noteikti nav mazāks par Pekinas kluba potenciālu, bet kluba vēsture un tradīcijas rīdziniekiem ir nesalīdzināmi iespaidīgāki.

Jurzinovs jaunākais galvenā trenera amatā sāka strādāt Somijā 1993./1994. gada sezonā, trenējot Turku TPS U-20 komandu.

Krievijas Superlīgā Jurzinovs juniors par galveno treneri sāka strādāt 2003./2004. gada sezonā, vēlāk trenējot arī Krievijas augstākā ešelona komandas no Voskresenskas, Novosibirskas, Ņižņijnovgorodas, Čerepovecas, Ufas un Čeļabinskas.

Vairāk saistīts ar Rīgas "Dinamo" ir viņa tēvs Vladimirs Jurzinovs, kurš trenēja oriģinālo Rīgas "Dinamo" no 1980./1981. gada sezonas līdz 1989. gada vasarai, kopā ar klubu sasniedzot lielāko panākumu tā vēsturē, 1988. gada pavasarī izcīnot sudraba medaļas PSRS čempionātā.