Latvijas U-19 izlase Eiropas čempionāta kvalifikācijā viesos zaudē turku vienaudžiem
Latvijas U-19 vīriešu futbola izlase.
2021. gada 13. novembrī, 20:01

Latvijas U-19 vīriešu futbola izlase sestdien Turcijas pilsētā Manavgatā 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra otrajā spēlē pret mājiniekiem pēc neizšķirta pirmajā puslaikā otrajā piedzīvoja zaudējumu.

Latvijas U-19 izlase Eiropas čempionāta kvalifikāc...

Latvijas piekāpās Turcijai ar 1:2 (0:0).

Kaut arī turkiem pirmajā puslaikā bija pārsvars un viņi izpildīja desmit stūra sitienus, pirmais sitiens vārtu rāmī 34. minūtē padevās Lūkasam Vapnem, turku vārtsargam ķerot bumbu.

44. minūtē Ņikita Šaraņins ķēra bumbu pēc Erena Aidina sitiena, bet minūti vēlāk viņš tika galā arī ar Emina Bairama sitienu.

Puslaikā divas dzeltenās kartītes nopelnīja Latvijas izlase, šajā protokola sadaļā pierakstoties Marekam Mikšto un Nikam Sliedem, kuru jau 37. minūtē nomainīja Deniss Rogovs.

Otrajā puslaikā turkiem izdevās atslēgt Latvijas U-19 valstsvienības vārtus. Veikuši trīs maiņas pēc pārtraukuma turki metās uzbrukumā, un 53. minūtē vārtus guva Metehans Altunbašs - 1:0 Turcijas labā.

69.minūtē 2:0 panāca Polats Abajs.

Latvijai perioda vidū triju minūšu laikā pa dzeltenajai kartītei nopelnīja Rogovs un Niklāvs Treimanis, bet vārtus pēc Vapnes piespēles mača kompensācijas laika pirmajā minūtē izdevās gūt Oļģertam Raščevskim - 1:2.

Otrā kārtas spēlē Rumānija ar 5:0 (2:0) pieveica Sanmarīno.

Pēc divām kārtām Rumānijai un Turcijai ir pa sešiem punktiem, bet Latvija un Sanmarīno ir bez punktiem.

Jau ziņots, ka pirmajā mačā trešdien Latvijas futbolisti nespēja realizēt divus 11 metru soda sitienus un piekāpās Rumānijas vienaudžiem ar 0:1 (0:1), arī rumāņiem nespējot iesist vienu 11 metru soda sitienu.

2022.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas kārtas turnīrs notiek Turcijā. 16.novembrī Latvijas jaunajiem futbolistiem būs jātiekas ar Sanmarīno.

Komandā pulcēti astoņu dažādu Latvijas klubu pārstāvji, kā arī divi ārzemēs spēlējoši futbolisti. Kandidātu rindās ir gan šogad U-21 izlasē sekmīgi spēlējušais Rolands Bočs, gan otrs rezultatīvākais latviešu spēlētājs "Optibet" virslīgas čempionātā Lūkass Vapne. Lielākā pārstāvniecība izlasē ir Vapnes pārstāvētajai "Metta" komandai - astoņi spēlētāji.

Kvalifikācijas kārtu pārvarēs apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējas, kā arī labākā no visu grupu trešo pozīciju ieguvējām (radītājos pret savas apakšgrupas divām labākajām komandām). Elites kārtas sacensības paredzētas nākamā gada pavasarī, bet finālturnīrs ar astoņu komandu piedalīšanos jūnijā notiks Slovākijā.

Iepriekšējo divu šī vecuma Eiropas čempionātu izspēli ietekmēja Covid-19 pandēmija. Tāpēc Latvijas jaunieši nevarēja izmantot iepriekš izcīnīto iespēju spēlēt 2020.gada čempionāta Elites kārtā.

Latvijas U-19 vīriešu futbola izlases kandidātu saraksts:

Vārtsargi: Ņikita Šaraņins ("Daugavpils"), Ņikita Parfjonovs, Kristers Kļava (abi - "Metta");

Aizsargi: Jegors Novikovs, Roberts Hons, Kārlis Vilnis, Niklāvs Treimanis (visi - "Metta"), Maksims Jurkovļaņecs ("Dinamo Rīga"), Niks Sliede (Zagrebas "Lokomotiva", Horvātija), Kārlis Pikšens ("Liepāja"), Deņiss Rogovs, Roberts Raivis Aršauskis (abi - "Riga");

Pussargi: Maksims Fjodorovs, Artūrs Ostapenko (abi - "Auda"), Antons Petrovs ("Rēzekne"), Mareks Mikšto, Niklāvs Konrāds Skrinda, Oļģerds Raščevskis (visi - "Daugavpils"), Kristers Penkevics ("Tukums 2000"/TSS), Arturs Krancmanis ("Riga"), Lūkass Vapne ("Metta"), Rolands Bočs ("Hoffenheim U-19", Vācija);

Uzbrucēji: Valerijs Lizunovs, Kristiāns Kaušelis (abi - "Daugavpils"), Artjoms Puzirevskis ("Metta").