Vapne nerealizē divus 11 metru soda sitienus U-19 futbola izlases minimālā zaudējumā pret rumāņu vienaudžiem
Latvijas U-19 futbola izlase.
2021. gada 10. novembrī, 14:42

Latvijas U-19 vīriešu futbola izlase ar zaudējumu uzsākusi 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru, mačā ar Rumānijas vienaudžiem nespējot realizēt divus 11 metru soda sitienus un piekāpjoties ar 0:1 (0:1), vēsta sacensību organizatori.

Vapne nerealizē divus 11 metru soda sitienus U-19 ...

Vienīgos vārtus mača 43. minūtē guva Stefens Bodisteanu, kamēr Latvijas izlases rindās divus 11 metru soda sitienus nerealizēja Lūkass Vapne. Latvijas U-19 izlases kapteiņa izpildītos soda sitienus 31.un 64. minūtē atvairīja rumāņu vārtsargs Aleksandru Borbei.

Interesanti, ka arī Rumānijas futbolistiem neizdevās realizēt 11 metru soda sitienu - 41. minūtē ar Bodisteanu sitienu galā tika Latvijas U-19 izlases vārtsargs Ņikita Šaraņins.

2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas kārtas turnīrs notiek Turcijā. 13. novembrī Latvijas jaunajiem futbolistiem būs jātiekas ar mājinieci Turciju, bet 16. novembrī paredzēta spēle pret Sanmarīno.

Komandā pulcēti astoņu dažādu Latvijas klubu pārstāvji, kā arī divi ārzemēs spēlējoši futbolisti. Kandidātu rindās ir gan šogad U-21 izlasē sekmīgi spēlējušais Rolands Bočs, gan otrs rezultatīvākais latviešu spēlētājs "Optibet" virslīgas čempionātā Lūkass Vapne. Lielākā pārstāvniecība izlasē ir Vapnes pārstāvētajai "Metta" komandai - astoņi spēlētāji.

Kvalifikācijas kārtu pārvarēs apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējas, kā arī labākā no visu grupu trešo pozīciju ieguvējām (radītājos pret savas apakšgrupas divām labākajām komandām). Elites kārtas sacensības paredzētas nākamā gada pavasarī, bet finālturnīrs ar astoņu komandu piedalīšanos jūnijā notiks Slovākijā.

Iepriekšējo divu šī vecuma Eiropas čempionātu izspēli ietekmēja Covid-19 pandēmija. Tā rezultātā Latvijas jaunieši nevarēja pieredzēt iepriekš izcīnīto iespēju spēlēt 2020.gada čempionāta Elites kārtā.

Latvijas U-19 vīriešu futbola izlases kandidātu saraksts:

Vārtsargi: Ņikita Šaraņins ("Daugavpils"), Ņikita Parfjonovs, Kristers Kļava (abi - "Metta");

Aizsargi: Jegors Novikovs, Roberts Hons, Kārlis Vilnis, Niklāvs Treimanis (visi - "Metta"), Maksims Jurkovļaņecs ("Dinamo Rīga"), Niks Sliede (Zagrebas "Lokomotiva", Horvātija), Kārlis Pikšens ("Liepāja"), Deņiss Rogovs, Roberts Raivis Aršauskis (abi - "Riga");

Pussargi: Maksims Fjodorovs, Artūrs Ostapenko (abi - "Auda"), Antons Petrovs ("Rēzekne"), Mareks Mikšto, Niklāvs Konrāds Skrinda, Oļģerds Raščevskis (visi - "Daugavpils"), Kristers Penkevics ("Tukums 2000"/TSS), Arturs Krancmanis ("Riga"), Lūkass Vapne ("Metta"), Rolands Bočs ("Hoffenheim U-19", Vācija);

Uzbrucēji: Valerijs Lizunovs, Kristiāns Kaušelis (abi - "Daugavpils"), Artjoms Puzirevskis ("Metta").