Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Artūrs Stabulnieks/dinamoriga.lv

TEKSTA TIEŠRAIDE: Rīgas "Dinamo" sezonas pirmo uzvaru lūkos izcīnīt pret Pekinas "Kuņluņ Red Star" (spēle beigusies)

6. septembrī 18:00 2021. gada 6. septembrī 18:00
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" 2021./2022. gada sezonas trešo maču aizvada izbraukumā pret Pekinas "Kuņluņ Red Star". Mitiščos notiekošā mača sākums 19:30. Portāls Jauns.lv piedāvā teksta tiešraidē sekot līdz notiekošajam laukumā, sociālajos tīklos un komandas iekšienē.

Parīt pirmā spēle Rīgā 22:20

Šovakar "Dinamo" komanda lēks lidmašīnā un labā garastāvoklī atgriezīsies Rīgā. Jau parīt, 8. septembrī, sezonas pirmā spēle savā "Arēna Rīga" laukumā pret Čeļabinskas "Traktor".

Mūsu nākamie pretinieki šovakar Helsinkos atspēlējās no 0:3 pret "Jokerit" un tomēr zaudējuma pagarinājumā - 4:5. Čeļabinskā šoruden ir veikti vairāki vērienīgi pirkumi un komanda ir starp Austrumu konferences favorītiem. Būs interesanti!

Spēles statistika: 22:19

Metieni 51-61, vārtu rāmī 30-42, iemetieni 3327, bloķēti metieni 10-11, spēka paņēmieni 5-11, soda minūtes 6-14.

“Dinamo” sastāvā divi vārti Červenijam, pa vieniem Ozolam (pirmie KHL!), Gromlijam (vēl divas piespēles), Poirjē un Jeļisejevam.

Spēle galā. “Kunlun Red Star” – “Dinamo” 5:6 22:11

Pēdējā minūtē "Kunlun Red Star" vēl mēģina kaut ko glābt, taču īstu iespēju nav. Radils netrāpa tukšos vārtos.

"Dinamo" un trenerim Zubovam pirmā uzvara 11 vārtu spēlē. Tādas spēles negadās bieži un patīkami, ka rīdzinieki bija rezultatīvāki un meistarīgāki par Ķīnas kluba kanādiešiem.

Vārti! “Kunlun Red Star” – “Dinamo” 5:6 22:09

59. minūte. Un tomēr intriga tek atgriezta. "Kunlun" maina vārtsargu, pēc Jipa uzmetiena ripu vārtos pielabo Nikolass. Jāspēlē 62 sekundes.

Vārti! “Kunlun Red Star” – “Dinamo” 4:6 22:05

57. minūte. Brendons Jips no vārtu priekšas samazina rezultāta starpību - 4:6. Līdz trešdaļas beigām precīzi trīs minūtes.

Vārti! “Kunlun Red Star” – “Dinamo” 3:6 21:57

52.-53. minūte. Divu minūsu noraidījums Cibuļskim, ko vārtu guvumā pārvērš..... "Dinamo".

Mājinieki kļūdās savā zonā, Jeļisejevs nonāk vienatnē pret Lazušin un ar māņu kustibu apspēlē vārtsargu. 6:3, esam ļoti tuvu piramjai uzvarai.

Arī turpmākajās epizodēs iet karsti pie "Kunlun" vārtiem. Mājiniekiem ir pavisam cits noskaņojums un atdeva kā spēles sākumā.

Vārti! “Kunlun Red Star” – “Dinamo” 3:5 21:54

51. minūte. Rīdzinieku ceturtā maiņa ar ilgu spēli pretinieka zonā nokausē savus pretspēlētājus, uz šī fona pie salīdzinoši brīva metiena tiek laukumā nākušais Červenijs. Otrie vārti šovakar čeham, "Dinamo" divu vārtu pārsvars.

6. septembrī 21:47

49. minūte. Šinkaruks atņem ripu pretinieku aizsargam un ar to kaklā tomer tiek līdz laukuma otram galam un metienam. Lazušins ir vietā.

6. septembrī 21:43

46.-47. minūte. Ripa bija "Dinamo" zonā, taču metieni par Mahovska vārtiem nav. Labi sedzam metienu līnijas.

"Dinamo" spēlē pilnā sastāvā.

Vēlreiz jāspēlē mazākumā 21:42

45. minūte. Par pretinieka klupināšanu divas minūtes Poirjē. Būs karsti.

6. septembrī 21:38

43-44. minūte. "Dinamo" pirmā maiņa ilgi kontrolē ripu mājinieku zonā, no asa leņķa met Dārziņš.

Ar savu ilgstošu uzbrukumu atbild "Kunlun", Mahovskis tiek galā ar mājinieku metienu.

Sācies 3. periods 21:36

42. minūte. Esam izturējuši mazākumu un atšķirībā no iepriekšējām divām trešdaļām, periods nav iesācies ar vārtu zaudējumu. Viens bīstams moments, ar to tiek galā Mahovskis.

Otrā perioda statistika: 21:26

Metieni 24-24, vārtu rāmī 14-18, iemetieni 14-10, bloķēti metieni 3-4, spēka paņēmieni 2-0.

Pēc diviem periodiem: metieni 35-44, vārtu rāmī 21-33, iemetieni 24-18, bloķēti metieni 6-6, spēka paņēmieni 3-4, soda minūtes 4-10.

Vārti! “Kunlun Red Star” – “Dinamo” 3:4 21:15

39. minūte. Perioda izskaņā “Dinamo” iegūst vairākumu. Pacietīgi vairākumā izdodas izspēlēt un atrast brīvo spēlētāju. Šoreiz tas zonas vidū izrādās Poirje, kurš neapturot ripu, triec to vārtos – 4:3, “Dinamo” pirmo reizi vadībā.  Rezultatīvas piespēles Gormlijam un Korado.

Trešdaļas pēdējās 26 sekundes mazākumā jau rīdzinieki, 2 minūšu sods Radilam.

Otrais periods noslēdzies. Tas bija jautrs un rezultatīvs hokejs.

Vārti! “Kunlun Red Star” – “Dinamo” 3:3 21:09

37. minūte. Patriks Ozols ar metienu no zonas vidus trāpa vārtu augšējā stūrī. 21 gadu vecajam aizsargam tie ir pirmie vārti KHL čempionātā.

Laukumā abpusēji atklāts uzbrukuma hokejs. Pirms vārtu guvuma divas labas iespejas bija Tivolam, bīstami uz vārtiem lauzās Bērziņš, tupretī ķīnieši neizmantoja divus izgājienus “4 pret 1” un “3 pret 1”. Labi nospēlēja Mahovskis.

Vārti! “Kunlun Red Star” – “Dinamo” 3:2 20:58

30. minūte. Červenijs no uzbrukuma zonas labās puses iemetiena apļa ar precīzu metienu met gar Lazušina ausi jeb virs pleca skaisti vārti un turpat jau tie “ķīnieši” vien ir. 3:2.

25.-26. minūte 20:51

Vēl viena neveiksmīga epizode rīdziniekiem, Korado tiek noraidīts uz divām minūtēm par ripas turēšanu ar roku. Ļoti smagas divas minūtes, daudz bīstami momenti mājiniekiem, Par laimi, izdodas izturēt, tomēr iniciatīva pilnībā pārgājusi “Kunlun” pusē.

Vārti! “Kunlun Red Star” – “Dinamo” 3:1 20:45

24. minūte. Šinkaruks pārāk agresīvi nospēlē pretinieka zonā un nopelna nevajadzīgu noraidījumu. “Kunlun” savu vairākumu vārtu guvumā pārvērš nieka piecās sekundēs – ar agresīvu spēli vārtu priekšā ripu tur iedabūn Ītans Vereks.

Vārti! “Kunlun Red Star” – “Dinamo” 2:1 20:42

Mājiniekiem vajadzīgas 17 sekundes, lai realizētu skaitlisko vairākumu. “Dinamo” aizsargi kaut kur nospēlē mazliet par agresīvu uz ripu, ko mājinieki ar ātram piespēlēm zibenīgi izmanto. Pēc Spensera Fu piespēles Lokhartam no pus metra attāluma atliek tikai pārvīrzīt ripu tukšajā vārtu stūrī.

Pēc minūtes no vārtu piekšā izcila iespēja atkal panāktu neizšķirtu ir Červenijam – šajā duelī uzvar vārtsargs Lazušins.

Statistika ir “Dinamo” pusē 20:27

Pirmā perioda statistika: metieni 11-20, metieni vārtu rāmī 7-15, iemetieni 10-8, bloķēti metieni 3-2, spēka paņēmieni 1-6.

Statistika apliecina ar aci laukumā redzēto – rīdzinieki ir aktīvāki, biežāk met pa vārtiem un tas ir labs priekšnoteikums, lai šī spēle beigu beigās aizietu mūsu sliedēs. Protams, neaizmirstot, ka hokejā gadās visādi brīnumi kā pāris dienas atpakaļ Kazaņā.

Otrā perioda pirmais uzdevums būs izturēt skaitlisko mazākumu.