Francijas volejbolisti Tokijā uzvar volejbola turnīrā
Francijas volejbolisti priecājas par panākumu.
2021. gada 7. augusts, 19:59

Francijas volejbolisti sestdien Tokijas olimpiskajās spēlēs pirmoreiz ieguva medaļas, finālā piecos setos apspēlējot Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komandu.

Francija uzvarēja pirmajos divos setos - 25:23, 25:17, taču OKR vienība atspēlējās nākamajos divos - 25:21, 25:21.

Pēdējā setā OKR komanda panāca 3:0 un 6:3 vadību, uz ko francūži atbildēja ar četriem pēc kārtas gūtiem punktiem.

Pēc neizšķirta 11:11 Franciju ar 13:11 vadībā izvirzīja Žans Patrī, kurš vispirms guva punktu uzbrukumā, bet pēc tam to pašu paveica ar servi.

Pēc pārtraukuma OKR komandai Jegors Kļuka vienus punktu ar uzbrukumu atguva, taču uz Antuāna Brizāra precīzu uzbrukumu Maksims Mihailovs atbildēja ar kļūdu uzbrukuma sitiena izpildē, ļaujot līksmot Francijai, kas uzvarēja setu ar 15:12 un pirmo reizi izcīnīja ne tikai olimpisko čempionu nosaukumu, bet medaļas vispār. Iepriekš augstāk par astoto vietu Seulas spēlēs 1988.gadā francūzī nebija tikuši.

Francijas izlases rindās rezultatīvākais ar 26 punktiem bija Irvins Ngapts, un 15 punktus pievienoja Patrī, bet OKR vienībā 21 punkts tika Mihailovam, 20 punkti - Kļukam.

Argentīna iepriekš cīņā par bronzas medaļu diezgan negaidīti bija uzvarējusi iepriekšējo spēļu čempioni Brazīliju ar 3:2 (25:23, 20:25, 20:25, 25:17, 15:13).

Uzvarētāju labā 21 punktu guva Fakundo Konte, bet vēl četri spēlētāji sakrāja no 12 līdz 14 punktiem.

Brazīliešiem rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Volless de Souza, vēl trim spēlētājiem gūstot no 11 līdz 14 punktiem.