Pēc priekšpēdējās sacensību dienas olimpisko spēļu medaļu kopvērtējumā ASV pietuvojušās Ķīnai
Dienu pirms Tokijas olimpisko spēļu noslēguma medaļu tabulā līdere joprojām ir Ķīna, bet ASV izlasei, kuras izcīnīto medaļu skaits pārsniedzis simtu, zelta medaļu ir tikai par divām mazāk nekā Ķīnai.
Tokijas olimpiskajās spēlēs Ķīna izcīnījusi 38 zelta medaļas, 31 sudraba medaļu un 18 bronzas godalgas. Sestdien kanoe sprintā 500 metros divniekiem uzvarēja Menja Suņa un Šisjao Sjui un Juaņs Cao ieguva zelta medaļu daiļlēkšanā no desmit metru torņa, otrais palika Djzaņs Jangs, vēl sudraba godalgu izcīnīja sinhronās peldēšanas komanda, boksere Huna Gu svara kategorijā no 64 līdz 69 kilogramiem, Hao Liu 1000 metros kanoe airēšanā, Jaņaņa Suņa brīvajā cīņā svara kategorijā līdz 50 kilogramiem. Bronzas medaļu sestdien ieguva Li Guna karatē "kumite" sacensībās svara kategorijā virs 61 kilograma.
ASV kontā jau 108 medaļas, tostarp 36 zelta, 39 sudraba un 33 bronzas. Sestdien olimpiskā čempiona titulu izcīnīja ASV vieglatlēti un vieglatlētes 4x400 metru stafetē, basketbolisti, golfere Nellija Korda, ūdenspolo sieviešu komanda, sudrabu ieguva beisbola komanda, konkūra komanda un Kails Frederiks Snaiders brīvajā cīņā svara kategorijā līdz 97 kilogramiem. Bronzas medaļu saņēma Sāra Anna Hildebrandta brīvajā cīņā svara kategorijā līdz 50 kilogramiem un maratoniste Mollija Seidela.
Ar 27 zelta, 12 sudraba un 17 bronzas medaļām trešo vietu medaļu tabulā joprojām ieņem Japāna. Savās mājas olimpiskajās spēlēs Japānas sportisti izcīnījuši 56 medaļas, tostarp piecas godalgas sestdien: zelts beisbola komandai, Takuto Otoguro brīvajā cīņā svara kategorijā līdz 65 kilogramiem un Jui Susaki brīvajā cīņā svara kategorijā līdz 50 kilogramiem, golferei Monei Inami sudraba medaļa un bronzas medaļa Rjutaro Aragam karatē "kumite" sacensībās svara kategorijā virs 75 kilogramiem.
Ceturtajā vietā ir Krievijas Olimpiskās komitejas komanda, kuras pūrā ir 69 medaļas, no kurām 20 ir zelta, 26 sudraba un 23 bronzas. Arī Lielbritānijai ir 20 zelta medaļas, kā arī 21 sudraba medaļa un 22 bronzas medaļas, un ar 63 medaļām tā ieņem piekto vietu kopējā rangā.
Austrālijas sportisti Tokijas olimpiskajās spēlēs ieguvuši 46 medaļās, tostarp 17 zelta, septiņas sudraba un 22 bronzas.
Vācijai, Nīderlandei un Itālijai katrai ir pa desmit zelta medaļām. Vācijai un Nīderlandei ir pa 11 sudraba medaļām un Itālijai ir desmit sudraba medaļas, šīm valstīm ir attiecīgi 16, 12 un 19 bronzas medaļas.
Pirmo desmitnieku medaļu tabulā ar 32 godalgām - deviņām zelta, 12 sudraba un 11 bronzas - noslēdz Francija.
Jaunzēlandei un Brazīlijai ir pa septiņām zelta medaļām, Ungārijai, Kanādai, Dienvidkorejai un Kubai ir pa sešām zelta medaļām.
Polijai, Čehijai, Norvēģijai un Jamaikai ir pa četrām zelta medaļām, pa trim olimpisko čempionu tituliem ir Spānijai, Zviedrijai, Šveicei, Dānijai, Kenijai, Horvātijai, Irānai, Beļģijai un Slovēnijai, pa divām zelta medaļām ir Gruzijai, Taivānai, Turcijai, Serbijai, Bulgārijai, Ugandai, Ekvadorai, Izraēlai, Uzbekistānai, Grieķijai, Katarai, Bahamu Salām un Kosovai.
Latvija ar vienu zelta un vienu bronzas medaļu ieņem 59.-62.vietu, ko dala ar Igauniju, Fidži un Taizemi.
Artūrs Plēsnieks otrdien svarcelšanas sacensībās svara kategorijā līdz 109 kilogramiem ieguva bronzas medaļu, Latvijai zeltu 28.jūlijā izcīnīja 3x3 basketbolisti, Igaunijai zeltu 27.jūlijā izcīnīja paukotājas - Jūlija Beļajeva, Katrīna Lehisa, Ērika Kirpū un rezerviste Irina Embriha - komandu sacensībās ar špagu, bronzas medaļu 24.jūlijā ieguva Lehisa individuālajās sacensībās paukošanā ar špagu.
Lietuva ar vienu sudraba medaļu ieņem 76.-81.vietu medaļu tabulā, ko dala ar Bahreinu, Saūda Arābiju, Ziemeļmaķedoniju, Namībiju un Turkmenistānu.
Laura Asadauskaite piektdien modernās pieccīņas sacensībās palika otrajā vietā.
Kopumā vismaz vienu medaļu šajās olimpiskajās spēlēs ieguvušas jau 93 izlases.
Olimpiskās spēles norisinās no 23.jūlija līdz 8.augustam.
Pēc olimpiskajām spēlēm turpat Tokijā no 24.augusta līdz 5.septembrim norisināsies paralimpiskās spēles.