Mēģinājums apskatīt Tokiju diviem sportistiem beidzies ar akreditācijas anulēšanu. (Foto: action press/ Vida Press)

Mēģinājums apskatīt Tokiju diviem sportistiem beidzas ar patriekšanu no Japānas 4

Sporta zvaigznes
31. jūlijā 18:43 2021. gada 31. jūlijā 18:43
  Jauns.lv
Divi Gruzijas džudisti bijuši spiesti priekšlaicīgi pamest olimpisko spēļu norises vietu, jo visai klaji pārkāpuši noteiktos Covid-19 ierobežojumus un pametuši olimpisko ciematu.

Važa Margvelašvili un Laša Šavdatuašvili, kuri jau paguva katrs izcīnīt pa sudraba medaļai džudo sacensībās, kādu vakaru nolēma apskatīt Tokiju, satiekot kādu viņu labu paziņu, kurš dzīvojot Japānas galvaspilsētā.

Tokijas olimpisko spēļu preses dienests par notikušo ziņo sekojoši “Mēs atņēmām akreditācijas sportistiem, kuri pameta sportistu olimpisko ciematu, lai apskatītu pilsētu. Kaut kas tāds nav pieļaujams,” Masanori Takajas paziņojumā konkrēti sportistu vārdi gan netika minēti.

Laša Šavdatuašvili. (Foto: USA TODAY Network/Sipa USA/ Vida Press)

Šo informāciju apstiprināja arī Gruzijas Olimpiskā komiteja, atzīstot, ka abi sportisti bijuši viņu delegācijas džudisti, medaļnieki. Abi sportisti jau pametuši Japānu, kas viņiem būtu bijis jāizdara jebkurā gadījumā, ņemot vērā noteikumus, ka ārzemju atlētiem Āzijas valsts jāpamet 48 stundu laikā pēc sacensību noslēguma.

Gruzīnu paziņojums liek secināti, ka sportisti pēdējā vakarā pirms izlidošanas no Tokijas vēlējušies apskatīt Japānas galvaspilsētu.

Važa Margvelašvili. (Foto: DPPI/Yuya Nagase / IPA/Sipa USA/ Vida Press)

Gruzijas Olimpiskā komitejas pārstāvji sarunā ar AFP norāda, ka neviens sportistus nav centies atturēt no olimpiskā ciemata pamešanas, tāpēc viņi domājuši, ka drīkst to pamest. Sportisti tikai vēlējās nedaudz brīvības, nedaudz “svaiga gaisa”, kas kārojies pēc smagajām sacensībām un ilgstošā laika izolācijā.

Interesanti, ka dažas dienas iepriekš Japānas mediji ziņoja, ka Tokijas ielās redzēti divi Gruzijas sportisti, kas fotografējas pie “Tokyo Tower”. Noprotams, ka tie varēji būt tieši šie divi džudisti.

Džudo sacensības Gruzijas delegācijai Tokijas olimpiskajās spēlēs bijušas ļoti sekmīgas – kopumā četras medaļas – viena zelta un trīs sudraba.

Citi šobrīd lasa

33 gadi uz neapdzīvotas salas un svētlaimes beigas. Ko tagad dara par Itālijas Robinsonu Krūzo dēvētais vientuļnieks?
Mūsdienu verdzības upuris no Anglijas: "Man bija 13, kad kaimiņš uzlika roku uz ceļgala. Tad viss sākās..."
"Pēdējās baravikas, ko jūs gribat?!" Rīgas Centrāltirgū meža veltēm cenas klāt liek retais 6
Skatīt visus komentārus

"Стыд и срам": зрителей возмутили подарки из черного ящика на "Поле чудес"

Почему первый красавец СССР Петерис Гаудиньш остался один