Hārtlija trenētajai "Avangard" otrā uzvara KHL Austrumu konferences finālsērijā; Ķēniņam vārti un piespēle Šveicē
Latvijas hokeja izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadītā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Omskas "Avangard" pirmdien izcīnīja uzvaru otrajā Austrumu konferences fināla spēlē.
"Avangard" viesos ar 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) uzvarēja Kazaņas "Ak Bars", sērijā līdz četrām uzvarām panākot 2-0.
Viesus vadībā otrā perioda 12 minūtē izvirzīja Kirils Gotovecs, kurš laukuma labajā pusē saņēma piespēli no Korbana Naita. Gotovecs partnera piespēlēto ripu nemaz nemēģināja apturēt, ar vienu pieskārienu raidot to garām vārtsargam. Aptuveni 20 minūtes vēlāk pārsvaru vairākumā dubultoja Kļims Kostins.
Amerikānis Rīds Bušers šajā spēlē izcēlās ar rezultatīvu piespēli. Viņš vismaz vienu rezultativitātes punktu iekrājis jau 17 spēlēs pēc kārtas, kas ir atkārtots līgas rekords. Bušers tagad ir "Avangard" rekordists, jo iepriekš Maksims Sušinskis ar rezultatīvām darbībām bija izcēlies 16 spēlēs pēc kārtas.
Šo spēli tiesāja Latvijas soģis Eduards Odiņš.
Dienu iepriekš Maskavas CSKA savā laukumā ar rezultātu 2:0 pārspēja Sanktpēterburgas SKA, sērijā līdz četrām uzvarām panākot 2-0. CSKA vienībā par vārtsargu treneri strādā Sergejs Naumovs.
Zīmīgi, ka visas četras komandas regulārajā čempionātā savās konferencēs ieņēma pirmās divas pozīcijas.
Šosezon KHL čempionātā piedalās 23 komandas - 11 Rietumu un 12 Austrumu grupās. Regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīja pa 60 spēlēm, pēc kurām pa astoņiem labākajiem klubiem iekļuva Gagarina kausa izcīņā.
Tikmēr Latvijas uzbrucējs Ronalds Ķēniņš guva vārtus un rezultatīvi piespēlēja Šveices augstākās līgas (NLA) spēlē, taču viņa sniegums neglāba "Lausanne" vienību no zaudējuma.
"Lausanne" viesos ar 5:7 (0:2, 2:0, 3:5) piekāpās Rapersvīlas "Jona Lakers".
Ķēniņš vārtus guva otrā perioda 11. minūtē, panākot neizšķirtu 2:2, bet punktu par rezultatīvu piespēli hokejists nopelnīja trešās trešdaļas vidū.
Latvijas izlases uzbrucējs šajā spēlē laukumā pavadīja 20 minūtes un 36 sekundes, no kurām piecas minūtes un deviņas sekundes spēlēja vairākumā, bet vēl 38 sekundes spēlētas arī mazākumā. Hokejists trīsreiz meta pa vārtiem un spēli noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.
Endrū Rovs mājinieku komandas uzvaru sekmēja ar trim gūtiem vārtiem, kamēr Romāns Červenka pievienoja 1+2.
Citā spēlē Toma Andersona, Riharda Melnalkšņa un Ivara Punnenova pārstāvētā Langnavas "Tigers" mājās ar 2:5 (1:2, 0:2, 1:1) zaudēja Cīrihes "Lions".
Punnenovs šajā spēlē nepiedalījās, bet Melnalksnis laukumā pavadīja 14 minūtes un 16 sekundes, no kurām 33 sekundes spēlētas mazākumā. Uzbrucējs reizi bloķēja metienu, uzvarēja četros no 12 iemetieniem un spēli noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.
Andersons nospēlēja 12 minūtes un 18 sekundes, no kurām minūti un 18 sekundes spēlēja vairākumā. Uzbrucējs reizi meta pa vārtiem, nopelnīja četras soda minūtes, uzvarēja vienu no diviem iemetieniem un spēli noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.
Maksims Noro Cīrihes klubā guva vārtus un divreiz rezultatīvi piespēlēja.
Visbeidzot Ženēvas "Servette" savā laukumā ar 5:2 (4:1, 1:0, 0:1) uzvarēja "Lugano".
Deniss Smirnovs nospēlēja sešas minūtes un 14 sekundes, to laikā izdarot vienu metienu. Viņš spēli noslēdza ar neitrālu lietderību.
Uzbrucēja komandas biedrs Sandis Smons laukumā pabija sešas minūtes un 55 sekundes, kuru laikā bloķēja metienu un nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +1.
Ženēvas komandā divi vārti un rezultatīva piespēle Līnusam Ūmarkam, bet vārtus un divas rezultatīvas piespēles nopelnīja Metjū Vojamozs.
No latviešu pārstāvētajām komandām vislabāk sokas "Lausanne", kas ar 89 punktiem 51 spēlē ieņem ceturto vietu, "Servette" ar 84 punktiem 50 mačos ir sestā, bet "Tigers" ar 34 punktiem 52 dueļos ir pārliecinoši pēdējā jeb 12.pozīcijā. Regulārajā čempionātā komandām jāaizvada 52 spēles, bet Covid-19 pandēmijas dēļ visas šo slieksni var nesasniegt, tāpēc vietas pirms "play-off" tiks noteiktas, rēķinot punktu un aizvadīto maču attiecību.
Iepriekšējā sezonā NL turnīrs noslēdzās pēc regulārā čempionāta, tādējādi otro reizi vēsturē un pirmo reizi kopš 1940. gada netika kronēts Šveices čempions hokejā.