Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Latvijas basketbola izlase starp favorītēm 2023. gada Pasaules kausa pirmskvalifikācijas otrajā kārtā
Latvijas vīriešu basketbola izlasē briest lielas pārmaiņas pēc neveiksmes Eiropas čempionāta kvalifikācijā. (Foto: Edijs Pālens/LETA)

Latvijas basketbola izlase starp favorītēm 2023. gada Pasaules kausa pirmskvalifikācijas otrajā kārtā

Basketbols
23. februārī 14:31 2021. gada 23. februārī 14:31
  Jauns.lv / LETA
No 2023.gada Pasaules kausa basketbolā Eiropas zonas pirmskvalifikācijas otrās kārtas dalībniecēm par Latviju FIBA rangā augstāk ir tikai Melnkalne.

Noslēdzoties 2022.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram, kļuvušas zināmas tās astoņas izlases, kas kopā ar vēl četrām komandām augustā cīnīsies par iespēju spēlēt Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā.

No 12 otrās kārtas dalībniecēm Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) rangā visaugstāk ir Melnkalne, kas ieņem 26.vietu, bet uzreiz aiz tās ir Latvija. Abas izlases ir līdzās arī starp Eiropas komandām, ieņemot attiecīgi 14. un 15. vietu.

Tālāk seko Islande (46.vieta FIBA rangā un 25. Eiropas zonā), Baltkrievija (52., 28.), Ziemeļmaķedonija (53., 29.), Rumānija (54., 30.), Zviedrija (55., 31.), Dānija (56., 32.), Austrija (57., 33.), Šveice (61., 34.), Portugāle (62., 35.), Slovākija (66., 36.).

Portugāle, Baltkrievija, Islande un Slovākija pārvarēja priekškvalifikācijas pirmo kārtu, bet pārējās astoņas izlases nekvalificējās Eiropas čempionāta finālturnīram. Priekškvalifikācijas pirmajā kārtā apstājās Kipra, Albānija, Kosova un Luksemburga.

Saistītās ziņas

Cipruss skaidro situāciju, par Lēmaņa iespējamo darbu ar Latvijas basketbola izlasi
Štelmahers: šis Latvijas basketbolam ir grūts periods
Vējonis: ne es, ne basketbola sabiedrība nav apmierināta

Otrajā kārtā 12 izlases tiks sadalītas četrās grupās pa trim komandām katrā. Kvalifikācijas turnīrā, kur spēlēs arī 24 Eiropas čempionāta finālturnīra dalībnieces, vietu izcīnīs pa divām labākajām izlasēm no katras grupas.

2023. gada Pasaules kausa finālturnīrs notiks Japānā, Indonēzijā un Filipīnās. No 32 izlasēm lielākā pārstāvniecība jeb 12 komandas būs no Eiropas.

Citi šobrīd lasa

Eksprezidentes ģimene izturējusi smagu pārbaudījumu - Imants Freibergs uzveicis vēzi
Neparasta parādība Venēcijā - plūdu vietā kanālos tikpat kā nav ūdens
Covid-19: situācija ir izgājusi ārpus kontroles, atzīst Igaunijas amatpersonas 2
Pievienot komentāru

Астрологи назвали 5 самых опасных дней в марте

Алек и Хилария Болдуин стали родителями в шестой раз спустя полгода после рождения пятого ребенка