Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Skrējēji. (Foto: Shutterstock)

Lai glābtu sportu, Francija izstrādājusi pretvīrusu maskas sportistiem

Citi sporta veidi
26. janvārī 04:35 2021. gada 26. janvārī 04:35
  Jauns.lv
Francijas Sporta ministrija, sadarbojoties ar Veselības ministriju, pabeigusi speciālu sportistiem paredzētu pretvīrusu masku izstrādes projektu, vēsta Francijas mediji.

Kā ziņo Francijas radiostacija “France Info”, masku izgatavošanas projekts tika sākts jau pagājušā gada jūnija un tajā iesaistīts plašs speciālistu un uzņēmumu skaits.

Sportam paredzētas sejas maskas pašlaik nopērkamas dažādos sporta preču veikalos, tomēr tās nenodrošina diez ko lielāku drošību sportistiem nekā parastās sejas aizsargmaskas. Šīs jaunās maskas ir izgatavotas no īpaši mīksta, gaisu filtrējoša, daudzslāņaina auduma. Tas, saskaroties ar seju, rada patīkamas sajūtas, tomēr maskas izskata ir nedaudz modificēts, lai tā nepieskartos sportista lūpām pat pie intensīvas elpošanas, kas ir galvenā problēma pašlaik nopērkamajām sportistu aizsargmaskām.

Francijas mediji vēsta, ka maskai esot uzlabots arī stiprinājumu mehānisms, lai pēkšņu kustību laikā tā nepārvietotos pa seju. Izstrādātāji, kuri vairākkārt ir pārbaudījuši savu jauno produktu, teica, ka tajās ir ļoti ērti un viegli elpojams, atšķirībā no citiem pašlaik tirgū esošajiem modeļiem.

Kā norādījuši izstrādātāji, maskas izgatavošanas patents tiks piešķirts visiem uzņēmumiem, kas interesējas par tās izlaišanu.

Francijas Jaunatnes lietu un sporta ministre Roksana Marasinjanu, kura bija viena no projekta iniciatorēm, ļoti cer uz šo masku, kas ļautu cilvēkiem sportot drošā vidē - gan brīvā dabā, gan sporta zālēs.
 
Pēc ministres domām, šis izgudrojums lielā mērā izšķirs, vai sporta nozare spēs izdzīvot pandēmijas laikā, jo pretējā gadījumā sportisti vienkārši nespēs ievērot noteiktos drošības pasākumus.

Citi šobrīd lasa

Karaļnama eksperte domā, ka Harija un Meganas laulība nebūs mūžīga 2
Vai ministrs Ģirģens noklusē būtiskus faktus par Romāna Bezzubova slepkavību? 7
Piecas Latvijas universitātes iekļuvušas starp pasaules ilgtspējā stiprākajām augstskolām
Pievienot komentāru

"Жена видела, как я угасал": Дмитрий Дюжев начал превращаться в старика

Последняя стадия рака, двойной брак с эстонцем: непростая судьба звезды "Чародеев"