Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Latvijas futbola izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs. (Foto: REUTERS/SCANPIX)
 

Kazakevičs nosauc problēmas un pozitīvo Latvijas futbola izlasē

Futbols
2020. gada 15. decembrī 13:37 2020. gada 15. decembrī 13:37
  Jauns.lv / LETA
Neapmierinošais rezultāts UEFA Nāciju līgā sniedza atziņas Latvijas izlases spēles uzlabojumiem nākotnē, sarunā ar Latvijas Futbola federācijas (LFF) preses dienestu pēc pretinieku uzzināšanas FIFA Pasaules kausa kvalifikācijā skaidroja vienības galvenais treneris Dainis Kazakevičs.

Pagājušonedēļ Latvijas nacionālā futbola izlase uzzināja pretiniekus un 2021.gada spēļu kalendāru FIFA Pasaules kausa kvalifikācijā. Jau ziņots, ka Latvija ielozēta G grupā kopā ar Nīderlandi, Turciju, Norvēģiju, Melnkalni un Gibraltāru.

Kazakevičs saka, ka atšķirībā no gatavošanās UEFA Nāciju līgai šogad nākamā gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēm treneru kolektīvs gatavosies ar skaidru apziņu par komandas varējumu, tās spēles zīmējumu un spēlētāju sastāvu.

"Komandas rezultāti šī gada UEFA Nāciju līgā viennozīmīgi jāvērtē kā neapmierinoši, tomēr tai pat laikā aizvadītās spēles deva arī atziņas par vairākiem uzlabojumiem un snieguma ieguvumiem," aizvadīto sezonu vērtē treneris, piebilstot, ka pretinieku spēles prasme abos turnīros nav salīdzināma.

Viņš uzsver, ka trijās treniņnometnēs un astoņās spēlēs šogad ir ieviestas izmaiņas spēles stilā un spēles modelī. Tāpat ir nostabilizējies sākumsastāva spēlētāju loks. Par lielāko daļu pozīciju laukumā ir tikts skaidrībā.

Nākamgad spēļu kalendārs būs nežēlīgāks nekā 2020.gadā, jo nedēļas laikā būs trīs mači ar augstāka ranga pretiniekiem, tāpēc izdarītie secinājumi noteikti ir vērtīgi, min Kazakevičs.

"Manas sajūtas ir tādas, ka 2021.gada kvalifikācijas turnīru mēs kā komanda sagaidām daudz labāk gatavi nekā tas bija 2020.gadā, kad mums bija tikai pāris treniņi pirms turnīra pirmās spēles," optimistiski noskaņots par komandas nākotni ir treneris.

Viņš uzsver, ka ar katru treniņnometni Latvijas komandas spēle kļuva arvien labāk organizēta, saprotamāka pašiem spēlētājiem un treneriem.

Kazakevičs stāsta, ka izvēles un risinājumi šā gada UEFA Nāciju līgas mačos bija saistītas ar izlases nākotnes konkurētspējas palielināšanu, arī salīdzinot ar iepriekšējo kvalifikācijas ciklu. Ilgtermiņa skatījums ietekmēja izvēli, plānus un rīcību UEFA Nāciju līgā, kas ne vienmēr nāca par labu šā gada rezultātiem, saka treneris.

Viņš min piemēru, ka 14 spēlētāji, kuri 2019.gadā nacionālās izlases rindās devās laukumā kādā no oficiālajām spēlēm, šogad netika izsaukti uz izlasi. Savukārt desmit spēlētāji, kuri 2019.gadā nepiedalījās oficiālās cīņās, guva iespēju spēlēt valstsvienībā.

Spēlējot ar sava vai mazliet zemāka līmeņa komandām, aktīvs spēles stils ar bumbu un bez tās bija viens no būtiskākajiem uzdevumiem šajā ciklā, lai 2021. un 2022.gadā tas būtu viens no pamatiem, uz kā veidot konkurētspēju cīņā ar spēcīgākiem pretiniekiem. Tas ietvēra aktīvu bumbas kontroli, agresīvu presingu, kvalitatīvas bumbas kontroles pieprasīšanu, daudzveidīgus risinājumus uzbrukumā.

Svarīga bija arī spēlētāju pārliecības atjaunošana, ar ko neizdevās tikt galā plānotajos termiņos.

"Gaidījām, ka to izdosies atrisināt ātrāk, mēs cerējām un gatavojāmies tam, ka rezultāti būs labāki jau pirmajās spēlēs un ka caur uzvarām vairosim spēlētāju pārliecību tālākajiem mačiem," skaidro Kazakevičs. "Diemžēl neizdevās to panākt uzreiz. Taču spēli no spēles redzējām progresu sniegumā, un tas galu galā noveda pie tā, ka finiša taisnē izdevās panākt vēlamo."

Progresu, piemēram, salīdzinot ar iepriekšējo Nāciju līgas turnīru, treneris redz progresējošā vārtu gūšanas iespēju veidošanā, daudz aktīvākā un kvalitatīvākā presinga izpildē, ātrākā pārejā no aizsardzības uzbrukumā un atpakaļ. Viņš uzsver arī būtisku progresu uzbrukuma standartsituāciju izspēlē, pietiekami daudz vārtus gūstot pēc standartsituācijām.

Tiek uzsvērts, ka pozicionālos uzbrukumos daudz aktīvāk tiek meklētas pretinieku vārtiem bīstamas piespēles, kā arī minēti četri nopelnītie 11 metru soda sitieni kā  agresivitātes pieaugums pretinieku vārtu tuvumā.

Lai arī izlasei ne viss UEFA Nāciju līgā izdevās gan rezultāta, gan spēles ziņā, treneris izceļ spēlētāju pašatdeves elementu, pamatoti minot, ka "iepriekš dažādos laikos futbola līdzjutēji mēdza pārmest izlasei necīnīšanos un pašatdeves trūkumu". Kazakevičs atklāj, ka no "astoņām spēlēm šogad septiņās mēs bijām pārliecinoši labāki divcīņās, dažkārt - pat ar nospiedošu pārsvaru".

Kazakevičs atgādina, ka spēlēt trīs oficiālus mačus nedēļā, kā tas plānots nākamgad, nebūs viegli. Tas nebija viegli arī šogad, kad viena no tām bija pārbaudes spēle. Turklāt pretinieki būs spēcīgāki. Tāpēc liels izaicinājums marta treniņnometnē, kad spēļu prakse vietējā čempionāta spēlētājiem, vēl ir minimāla vai oficiālu maču pieredzes nav vispār, būs atjaunošanās un spēlētāju rotācija.

Treneris ļoti cer, ka virslīgas turnīrs 2021.gadā sāksies pirms izlašu spēlēm, un uzskata, ka kopumā variants sākt turnīru ar mājas maču pret Melnkalni ir Latvijai pietiekami labvēlīgs.

Runājot par kadru izvēli, treneris skaidro, ka priekšroka tiek dota tam futbolistam, kurš ir labāk gatavs spēlei. Savukārt izlases spēju progresēt ietekmē divi faktori - darbs izlasē un konkurētspējīga vide ikdienas darbā klubā, kas piespiež spēlētājus darboties ātrāk, intensīvāk un labāk.

Sešās Nāciju līgas spēlēs 2020.gadā Latvija grupā ar Fēru salām, Maltu un Andoru četrreiz spēlēja neizšķirti, zaudēja Maltai (0:1) un pēdējā mačā sagrāva Andoru ar 5:0, D1 grupā ar septiņiem punktiem ieņemot trešo vietu četru komandu vidū.

Citi šobrīd lasa

Bezvēsts prombūtnē meklētais Guntis Žuks atrasts noslīcis
Šausminoši video no Londonas: "Zirnekļcilvēks" piekauj veikala darbiniekus 1
Izstrādāts vakcinēšanās kalendārs izglītības iestāžu darbiniekiem 2
Pievienot komentāru

Племянница принцессы Дианы вышла замуж за миллиардера

ФОТО: Дженнифер Лопес подтвердила воссоединение с Беном Аффлеком