Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Koziols komentē iespējamo hokeja pasaules čempionāta Rīgā atcelšanu
Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretārs Viesturs Koziols. (Foto: Zane Bitere/LETA)

Koziols komentē iespējamo hokeja pasaules čempionāta Rīgā atcelšanu 2

Hokejs
28. augustā 09:41 2020. gada 28. augustā 09:41
  Jauns.lv / LETA
Lēmums par to, kur notiks nākamais pasaules hokeja čempionāts un vai tā rīkošanas tiesības varētu tikt atņemtas Baltkrievijai, pamatā jāpieņem Starptautiskajai Ledus hokeja federācijai (IIHF), šorīt intervijā LTV "Rīta panorāmai" uzsvēra Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Viesturs Koziols.

Pēc Koziola vārdiem, LHF jau varot atteikties no čempionāta rīkošanas, bet tam būtu juridiskas konsekvences, izejot no Latvijas puses uzņemtajām saistībām, tostarp iestātos finansiālas sekas.

LHF pārstāvis uzsvēra, ka lēmuma pieņemšana ir jāatstāj IIHF ziņā, un pareizs ir Latvijas lēmums veikt ar federāciju sarunas par šo jautājumu.

Koziols vērtēja, ka Latvija pie gaidāmā hokeja čempionāta strādā kā plānots un politiskās situācijas dēļ nekādi darbi Latvijas pusē nav iestrēguši.

LHF ģenerālsekretārs lēsa, ka Covid-19 dēļ pasaules hokeja čempionātam nevajadzētu tikt atceltam. Koziols netic, ka IIHF atcels divus čempionātus pēc kārtas, bet drīzāk vajagot izdarīt visu iespējamo, lai čempionāts notiktu.

Kā ziņots, augusta vidū Latvijas valdība nolēma, ka Latvija sāks sarunas ar IIHF par 2021.gadā Baltkrievijā plānoto pasaules hokeja čempionāta spēļu rīkošanu citā valstī.

Kā tolaik skaidroja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), Latvija vēlas rīkot 2021.gada pasaules čempionātu Rīgā, tomēr, ņemot vērā situāciju Baltkrievijā, premjers neredz iespēju, ka Latvija šo čempionātu varētu rīkot kopā ar Baltkrieviju.

"Aicināsim IIHF Baltkrievijas vietā atrast otru valsti. Ja federācija [IIHF] atteiksies un Baltkrievijā situācija joprojām nebūs mainījusies, valdība varētu lemt, ka Latvija nepiedalās 2021.gada hokeja čempionāta rīkošanā," uzsvēra Kariņš.

Citi šobrīd lasa

Par viņas aiziešanu no Valsts policijas savulaik skuma pat Ķuzis. Atklāta saruna ar Sigitu Pildavu 6
"Tas vakars bija skarbs" - "Moderna" ražotās vakcīnas saņēmējs pastāsta par blakusefektiem 6
37 gadu vecumā no Covid-19 miris pazīstams Lietuvas smagatlēts
Skatīt visus komentārus

«Я не хочу обниматься с другими мужиками»: Седокову преобразил брак с Тиммой

«Самая красивая девочка» выросла: Кристина Пименова в бикини снялась на пляже