Adetokunbo pēdējā pārbaudes spēlē iemet 30 punktus; slaidais Jokičs paliek bez punktiem
NBA vērtīgākā spēlētāja balvas kandidāts Jannis Adetokunbo.
2020. gada 28. jūlijs, 11:11

Šīs sezonas Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vērtīgākā spēlētāja balvas kandidāts Jannis Adetokunbo pirmdien pārbaudes spēlē izcēlās ar 30 punktiem, taču ar to nepietika, lai Milvoki "Bucks" izcīnītu uzvaru.

"Bucks" ar 103:124 (30:21, 23:29, 28:40, 22:34) piekāpās Ņūorleānas "Pelicans".

Adetokunbo iekrāja 30 punktus un astoņas bumbas zem groziem, kamēr Kriss Midltons iemeta 16 punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas. "Pelicans" rindās 20 punkti Džonatanam Klejam Redikam, savukārt 17 punktus pievienoja Džeksons Hejess.

Grieķijas basketbolists šosezon ir viens no līderiem cīņā par vērtīgākā spēlētāja balvu.

Citā duelī Denveras "Nuggets" ar 110:114 (19:29, 30:31, 32:29, 29:25) zaudēja Orlando "Magic".

Orlando klubā rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Gerijs Klārks, bet pa 15 punktiem pievienoja Terenss Ross un Džeims Eniss III, kura rēķinā arī piecas atlēkušās bumbas. Denveras vienībā 23 punkti Džamalam Marejam, bet 19 punktus un septiņas atlēkušās bumbas nopelnīja Maikls Porters juniors.

Zīmīgi, ka "Nuggets" līderis Nikola Jokičs, kurš pandēmijas laikā zaudējis teju 20 kilogramus, šajā duelī izdarīja tikai vienu metienu no spēles un punktus neguva. Viņš izcīnīja sešas bumbas zem groziem, atdeva piecas rezultatīvas piespēles, divreiz pārtvēra bumbu un reizi bloķēja metienu.

Tikmēr spēcīgā Losandželosas "Clippers" ar 102:106 (26:22, 26:21, 31:30, 19:33) atzina Sakramento "Kings" pārākumu.

Uzvarētāju labā 21 punktu guva Bogdans Bogdanovičs, bet vēl 17 punktus un astoņas bumbas zem groziem pievienoja Badijs Hīldss. "Clippers" vienībā 19 punkti Polam Džordžam, par vienu mazāk guva Markusam Morisam senioram, bet pērnā gada čempions Kavai Lenards atzīmējās ar 17 punktiem.

Jau ziņots, ka Rodions Kurucs pirmdien NBA pārbaudes spēlē guva 13 punktus Bruklinas "Nets" labā, tomēr tas neglāba klubu no zaudējuma.

"Nets" ar 107:112 (19:32, 31:30, 22:22, 35:28) piekāpās Jūtas "Jazz".

Kurucs laukumā pavadīja 22 minūtes un 17 sekundes, kuru laikā grozā iemeta 13 punktus, izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, divreiz rezultatīvi piespēlēja, reizi pārķēra bumbu un divreiz bloķēja pretinieku metienu. Tāpat viņš nopelnīja trīs personīgās piezīmes, bet "Nets" ar latvieti laukumā guva par sešiem punktiem vairāk nekā ielaida.

Latviešu basketbolists grozā raidīja trīs no četriem tālmetieniem. Pašā mača izskaņā Kurucs izpildīja metienu pa grozu, bet piezemējoties savainoja gurnu. Pēc mača "Nets" galvenais treneris Žaks Vons pauda pārliecību, ka ar Kurucu viss būs kārtībā.

Tikmēr Anžejs Pasečņiks pirmdien savas komandas Vašingtonas "Wizards" pēdējā NBA pārbaudes spēlē pirms sezonas atsākšanas iemeta divus punktus, tomēr ar to nebija gan, lai svinētu pirmo panākumu.

"Wizards" ar 116:123 (35:38, 30:31, 30:37, 21:17) piekāpās Losandželosas "Lakers", kas deva atpūtu saviem līderiem.

Pasečņiks laukumā pavadīja nedaudz vairāk nekā astoņas ar pusi minūtes un to laikā guva divus punktus ar savu vienīgo metienu no spēles. Tāpat viņš reizi pārtvēra bumbu, vienreiz bloķēja pretinieku metienu un nopelnīja vienu personīgo piezīmi. "Wizards" ar Pasečņiku laukumā guva par sešiem punktiem vairāk nekā ielaida, kas bija dalīts labākais rādītājs komandā.

Trešdien Orlando komandas uzsāka pārbaudes spēļu posmu pirms sezonas noslēguma fāzes turnīra. Pārbaudes mačos katra ceturtdaļa ir pa desmit, nevis 12 minūtēm kā NBA sezonā.

NBA sezona atsāksies 30.jūlijā ar 22 komandu līdzdalību, tām tiekoties "Disney's ESPN Wide World of Sports Complex" telpās Orlando.