Rodrigo Ābols stāsta spēles par niansēm, kur viņam jāprogresē
Lai spertu nākamo soli uz priekšu savā karjerā, vēl nepieciešams attīstīt fizisko sagatavotību, īpaši spēku un jaudu, sarunā ar aģentūru LETA pauda Latvijas izlases uz Amerikas hokeja līgas (AHL) vienības Springfīldas "Thunderbirds" uzbrucējs Rodrigo Ābols.
Ābols pagājušajā sezonā spēlēja Zviedrijas augstākajā hokeja līgā un vēlāk arī devās palīgā Latvijas izlasei uz pasaules čempionātu Slovākijā, kur jau otrajā spēlē iedzīvojās plaukstas pirksta traumā. Lai arī sezonas noslēgums šķita ļoti bēdīgs, drīz vien sekoja zvans no Ziemeļamerikas, kur interesi par uzbrucēju izrādījusi Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Floridas "Panthers".
NHL debitēt gan vēl neizdevās, bet sezonas otrajā pusē izdevās "atvērties" AHL čempionātā.
"Sākumā varbūt bija nedaudz grūtāk pierast pie AHL spēļu kalendāra, jo finansiālu apsvērumu dēļ, viņi mačus aizvada nedēļas nogalē. Tāpat nereti spēles notiek divas dienas pēc kārtas, bet pa vidu vēl ir pārbrauciens," par atšķirībām starp Eiropas hokeja līgām un AHL stāsta Ābols. "Salīdzinot ar citām līgām, kurās esmu spēlējis, šis grafiks šķita saspringtāks."
Hokejists arī norādīja, ka AHL un NHL pieeja spēlēm ir krietni citādāka nekā tas redzams Eiropā. Ziemeļamerikā fani uz spēlēm dodas izklaidēties, bet Eiropā būtisks ir mačs un tā saturs.
"Ziemeļamerikā, piemēram, AHL fani nāk ar visu ģimeni un vairāk bauda atmosfēru - šovu. Tikmēr Zviedrijā hokejs ir reliģija. Man šķiet, ka tur cilvēki kaislīgāk jūt līdzi spēlei un pārdzīvo par savu komandu," izjustās atšķirības cilvēku mentalitātē skaidro uzbrucējs.
Pagājušajā pavasarī Ābols Latvijas izlases rindās aizvadīja jau trešo pasaules čempionātu. Pirmajos divos gados viņš ieradās palīgā no junioru līgām, bet pērn jau azotē bija pieredze no Zviedrijas spēcīgākā čempionāta. Sezona pieaugušo hokejā ļāvusi arī veiksmīgāk pielāgoties Ziemeļamerikas spēles stilam.
"AHL daudzi spēlētāji ir aptuveni manā vecumā, bet līmenis no NHL ir krasi atšķirīgs. Ierodoties AHL šķita, ka no pārējiem nedaudz atpalieku jaudas ziņā. Nevēlos meklēt attaisnojumus, bet, iespējams, savu lomu sezonas sākumā spēlēja aklimatizācija, mazāki laukumi, jauna vide un viss pārējais," skaidro Ābols.
"Sezonas sākumā spēles laiks nebija tik liels, jo arī pats nedemonstrēju labāko sniegumu. Brīžos, kad nespēlēju, turpināju strādāt svaru zālē, kā arī individuāli uz ledus. Vēlāk komandā vairāki spēlētāji guva traumas, un ap Ziemassvētku laiku treneris deva iespēju divos, trijos mačos. Tur arī sajutu lielāku pārliecību, tāpat šķita, ka treneris uzticas nedaudz vairāk."
Savulaik, kad pirmos soļus Ziemeļamerikas hokejā spēra Mārtiņš Dzierkals, vairāki speciālisti hokejistam ieteikuši pamainīt dažus tehniskos elementus. Ābola gadījumā "lieli brāķi" neesot bijuši, bet turpināt izaugsmi liedzis negaidītais sezonas pārtraukums.
"Komanda ļāva visiem doties mājup, bet sezonas noslēguma sapulce vēl nav bijusi. Tajā arī parasti pastāsta, kuros elementos vajadzētu pielikt," saka bijušā Latvijas izlases hokejista Arta Ābols dēls Rodrigo. "Manā gadījumā sezona vēl it kā nav noslēgusies, tāpēc ar aģenta starpniecību sekoju līdzi, kas notiek AHL."
"Domāju, ka man vēl pietrūkst "fiziskajā". Gribētos vairāk spēka un jaudas, lai ķermenis labāk kustētos līdzi hokejam, kas ar gadiem paliek ātrāks un ātrāks. Lielāko uzmanību man šobrīd noteikti jāvelta fiziskās sagatavotības uzlabošanai."
Ābols jau labu laiku ir Latvijā un sarunas laikā jau aizvadīja paškarantīnas otro nedēļu tēva mājās.
"Pagaidām palieku tēva mājās. Kādreiz šeit bija hokeja vārti, bet pēdējos gados šeit uzturos reti, tāpēc tie tika pārdoti. Šobrīd meklēju dažādas alternatīvas, lai izklaidētu sevi un uzturētu formā," dīkstaves perioda ikdienu apraksta hokejists, kurš šosezon spēlēja Springfīldas "Thunderbirds" vienībā.
Uzbrucējs pirms došanās uz Ziemeļameriku uzsāka sadarbību ar vairāku zvaigžņotu spēlētāju aģentu Denu Milšteinu. Viņš arī kārto Tampabejas "Lightning" līdera Ņikitas Kučerova līgumsaistības. Ābols ar aģentu ir pieskāries starpsezonas plāniem, bet ļoti pastarpināti un nekonkrēti.
"Pagājušajā vasarā viņš kaut ko ieminējās par treniņiem Tampabejā, bet, cik noprotu, Kučerovs pats ņem ledu un strādā individuāli. Neesmu dzirdējis par spēlētāju nometnēm vai ko tamlīdzīgu," saka Ziemeļamerikā spēlējošais hokejists.
Sezonas vidū Ziemeļamerikas mediji vēstīja, ka Springfīldas komanda nākamsezon vairs nebūs Floridas "Panthers", bet gan Sentluisas "Blues" fārmklubs. Ābols vēl nemācēja teikt, cik ļoti tas ietekmēs viņa karjeru, jo tiesības uz latvieti pieder tieši "Panthers".
"Pagaidām nezinu, kas notiks ar spēlētājiem, kuri ir "Panthers" sistēmā. Kopumā komandai nekas nemainās - spēlēsim citā pilsētā. Šobrīd līgai un komandas vadībai jātiek skaidrībā, ko darīt ar spēlētājiem, kuri ir līdzīgā situācijā kā es. Lielākas problēmas, visticamāk, būs apkalpojošajam personālam - ārstiem, ekipējuma menedžeriem un citiem."
"Tā tagad Ziemeļamerikā nav neierasta prakse. Vegasas "Golden Knights" komanda arī nopirka vienību no Sanantonio, bet ātri vien pārcēla to uz Lasvegasu. Vairāki NHL klubi šobrīd meklē risinājumus, kā pēc iespējas vairāk spēlētāju sakopot nelielā distancē. Gadījumos, kad tiec izsaukts uz augšu, jāvelta mazāks laiks pārlidojumiem."
Spēlētājs vēl nesteidza spriest, vai šosezon vēl turpināsies AHL čempionāts, jo pārtraukums regulāri tiek pārcelts par divām nedēļām uz priekšu. Ņemot vērā, ka NHL atlikušo sezonas daļu plāno aizvadīt vasaras mēnešos, pastāv iespēja, ka tiklīdz atvērsies robežas, uz Springfīldu dosies arī Rodrigo Ābols.
R.Ābols šosezon AHL čempionātā 36 mačos atzīmējas ar septiņiem vārtiem un 16 rezultatīvām piespēlēm. Tāpat viņš nedēļu pavadīja Austrumkrasta hokeja līgā (ECHL), kurā četros mačos guva trīs vārtus un atdeva vienu rezultatīvu piespēli.
Šosezon bez Ābola AHL čempionātā spēlēja arī Ņikita Jevpalovs, Matīss Kivlenieks, Rūdolfs Balcers, Elvis Merzļikins un Kristiāns Rubīns, kurš pagājušajā nedēļā parakstīja sākuma līmeņa līgumu ar Toronto "Maple Leafs" vienību.