LOK prezidents Aldons Vrubļevskis ieskicē sportistu nākotni pēc olimpisko spēļu pārcelšanas
foto: Paula Čurkste/LETA
Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis neslēpj, ka olimpisko spēļu pārcelšana radīs zaudējumus arī LOK.
Citi sporta veidi

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis ieskicē sportistu nākotni pēc olimpisko spēļu pārcelšanas

Jauns.lv / LETA

Pēc 2020. gada Tokijas olimpisko spēļu pārcelšanas uz nākamo gadu sportistiem būs jāpārplāno savas darbības, sarunā ar pauda Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis.

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis ieskicē sportist...

Jau ziņots, ka Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) un Japāna otrdien vienojās par Tokijas olimpisko spēļu pārcelšanu uz 2021.gadu.

LOK ir informēta tikai par spēļu pārcelšanas faktu, taču konkrēti datumi Olimpiādes norisei nav nozīmēti. Kā uzsver Vrubļevskis, spēļu norises laiks un turpmākā kvalifikācija tām ir nozīmīgi faktori, par kuriem pēc iespējas ātrāk vajadzētu būt skaidrībai.

"Šoreiz komunikācija notika apgrieztā veidā, jo SOK parasti vispirms informē nacionālās olimpiskās komitejas un tikai pēc tam ir paziņojums presei. Šodien paziņojums presei bija stundu ātrāk nekā tika saņemta elektroniska pasta vēstule no SOK. Tas varētu liecināt par to, ka ir kādi pēkšņi apstākļi, kas lika pieņemt šādu lēmumu nekavējoties," stāstīja Vrubļevskis.

Spēļu pārcelšana nesīs finansiālus zaudējumus arī Latvijas pusei, bet to lielumu varēs apjaust tikai pēc kompensējošo mehānismu noteikšanas, viņš norādīja.

"Neviens karš nav bez zaudējumiem, un šoreiz ir gandrīz tāda pati situācija. Sportistiem būs jāpārplāno savas darbības un jāpieņem lēmumi, gatavoties vai nē un kādā intensitātē to darīt. Piemēram, šoruden, mēnesi pēc olimpiskajām spēlēm, bija paredzēts Eiropas čempionāts vieglatlētikā, tāpēc vieglatlētiem jāzina, vai gatavoties vai nē. Daudziem sportistiem ir jautājumi ne tikai par olimpiskajām spēlēm, bet arī par pārējām niansēm. Jo ātrāk būs zināms, jo vieglāk būs saplānot," skaidroja Vrubļevskis.

Šobrīd olimpiskajām spēlēm ir kvalificējušies 57% no sportistiem. Iepriekš SOK ziņoja, ka valstis var būt drošas par savām izcīnītajām kvotām, jo tās mainītas netiks.

"Var mainīties pašu sportistu attieksme, jo dažiem uz nākamo gadu varbūt bija jau citi plāni dzīvē. Mainīsies arī sportistu sastāvs, tāpēc ne visi, kuri ir šobrīd kvalificējušies, piedalīsies olimpiskajās spēlēs," teica Vrubļevskis.

Olimpiskajām spēlēm būs jānotiek līdz nākamā gada vasaras beigām.

Kopš 1948.gada vasaras olimpiskās spēles notikušas ik pēc četriem gadiem. Lai gan olimpiskās spēles pieredzēja boikotus, teroraktus un protestus, tās ne reizi netika pārceltas, taču šoreiz koronavīrusa straujā izplatība pasaulē liegs sportistiem šovasar pulcēties Tokijā.