Citi sporta veidi
2015. gada 8. novembris, 17:01

Lorenso uzvar "MotoGP" sezonas noslēdzošajā etapā, kļūstot par pasaules čempionu

Jauns.lv

Spānijas pilots Horhe Lorenso no "Movistar Yamaha" komandas svētdien izcīnīja uzvaru Spānijas pilsētā Valensijā notikušā pasaules motošosejas čempionāta noslēdzošajā, 18.posmā prestižākajā "MotoGP" klasē, garantējot čempiona titulu.

Šajā etapā uzreiz aiz "Movistar Yamaha" komandas sportista Lorenso finišēja abi "Repsol Honda" braucēji Marks Markess un Danijs Pedrosa, bet ceturtais palika līdzšinējais kopvērtējuma līderis Valentīno Rosi, kuram neizdevās tikt pie desmitā čempiona titula karjerā.

Ļoti izšķiroši notikumi risinājās jau iepriekšējā posmā, kad Rosi pēc sadursmes ar Markesu tika pie trim soda punktiem, kas viņam šajā posmā lika startēt no pēdējās pozīcijas. Līdz ar to Rosi startēja 66 metrus aiz Lorenso un starp abiem bija 25 braucēji, bet viņš varēja atļauties finišēt tikai vienu pozīciju aiz komandas biedra.

Ļoti aizraujošajā sacīkstes ievadā Rosi jau pēc desmit apļiem bija pakāpies līdz ceturtajai pozīcijai, tomēr pirmais trijnieks spāņi Lorenso, Markess un Pedrosa bija jau 11 sekunžu attālumā. Turpinājumā Rosi ļoti stabili brauca ceturtais un viņam atlika vien cerēt, ka abi "Repsol Honda" sportisti apdzīs Lorenso. Pēdējos apļos viņi bija saglabājuši labāku riepu saķeri un centās apdraudēt Lorenso, tomēr tas neizdevās.

Līdz ar to Lorenso uzvarēja un kļuva par pasaules čempionu, otro vietu guva Markess, bet trešais palika Pedrosa, kuram pēc vairāk nekā desmit sekundēm sekoja Rosi.

Lorenso iepriekš par pasaules čempionu "MotoGP" klasē bija kļuvis 2010. un 2012.gadā, bet vēl divas reizes viņš čempiona titulu ieguvis 250 kubikcentimetru klasē.

Rosi cerēja tikt pie desmitā pasaules čempiona titula, bet pirmā kopš 2009.gada. Zīmīgi, ka viņš ir šī brīža vecākais "MotoGP" braucējs un prestižākajā klasē guvis septiņus no saviem tituliem.

LETA