Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Leģendārais latviešu vieglatlēts Jānis Lūsis cīnās ar vēzi un pašlaik tiek vākti līdzekļi viņa rehabilitācijai Vācijā. (Foto: Evija Trifanova/LETA)

Olimpiskais čempions šķēpmešanā Jānis Lūsis cīnās ar vēzi; tuvinieki lūdz palīdzību 14

Sporta zvaigznes
2019. gada 23. septembrī 10:54 2019. gada 23. septembrī 10:54
  Jauns.lv
Izcilais latviešu šķēpmetējs Jānis Lūsis cīnās ar smagu slimību – vēzi, un viņa rehabilitācijai uzsākta ziedojumu vākšana. Lūša ģimene aicina ziedot naudu olimpiskā medaļnieka rehabilitācijai Vācijā.

Viņa dēls Voldemārs Lūsis, arī šķēpmetējs, kurš piedalījies olimpiskajās spēlēs, sociālajā tīklā „Facebook” ierakstījis: „Godātie draugi! Labu laiku cīnāmies par Jāņa Lūša dzīvību. Vēzis, meklējam līdzekļus rehabilitācijai. Kam iespēja, sūtiet palīdzību: Jānis Lūsis, LV90UNLA0091021149560, personas kods 190539-10105. Latvijas Valstij intereses nav!...”

Publiskajā ierakstā Lūša dēls sīkās detaļās neizplūst, vien atzīmē, ka valsts līdz šim savu atbalstu nav sniegusi, tāpēc palīdzība jāmeklē citur. Pēc ieraksta publicētajos komentāros noprotams, ka leģendārā Lūša ārstēšanās paredzēta kādā no Vācijas klīnikām.

Jānis Lūsis ir vienīgais Latvijas sportists, kurš olimpiskajās spēlēs izcīnījis visa kaluma medaļas - bronzu 1964. gadā Tokijā, zeltu 1968. gadā Mehiko un sudrabu 1972. gadā Minhenē. Tāpat karjerā viņš četras reizes triumfēja Eiropas meistarsacīkstēs, 12 reizes PSRS čempionātā un vienreiz Latvijas čempionātā. Lūsis divreiz laboja pasaules rekordu, bet 2014. gadā viņš tika uzņemts IAAF (Starptautiskās vieglatlētikas federācijas) Slavas zālē. Šī gada maijā Lūsis atzīmēja savu astoņdesmito dzimšanas dienu.

1987.gadā Starptautiskā Vieglatlētikas federāciju asociācija (IAAF) Lūsi atzina par visu laiku izcilāko šķēpa metēju pasaulē. Īpašu atzinību Lūsis izpelnījies arī no Latvijas valsts, 1999.gadā kļūstot par Triju zvaigžņu ordeņa komandieri (ordeņa trešā šķira).

Saistītās ziņas

Leģendārais Jānis Lūsis joprojām sapņos vēl vinnē jaunos 8
Olimpiskais čempions Jānis Lūsis: "Bez trenera Mazzālīša no manis nekas prātīgs nebūtu sanācis"
Olimpietis Jānis Lūsis: vairāk sporta, mazāk cietumu 15

Citi šobrīd lasa

Alkoholiķu reitings pēc zodiaka zīmes: kam ir vislielākais risks 11
Histēriskos smieklos sieviete stāsta par neveiklāko brīdi mūžā, parādoties kailai meitas attālināto mācību tiešraidē 2
Latvijas noslēpumi: 1940. gads un Latvijas aizstāvēšanas plāni 11
Tēmas: Jānis Lūsis
Skatīt visus komentārus

Анастасия Волочкова сделала свой самый откровенный шпагат

"Мы разбиты. Сломаны. Выпотрошены": 3-летняя дочь звезды Instagram умерла от рака за шесть недель