Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Kalmikovs kļūst par pirmo Latvijas peldētāju, kurš pārpeldējis Lamanša šaurumu 21

Sporta zvaigznes
9. septembrī 10:16 2019. gada 9. septembrī 10:16 | Papildināts, 9. septembrī 15:58
Jauns.lv / LETA
Divās olimpiskajās spēlēs startējušais Latvijas peldētājs Valērijs Kalmikovs svētdienas vakarā uzsāka peldējumu pāri Lamanša šaurumam, bet agrā pirmdienas rītā viņš kļuva par pirmo Latvijas sportistu, kurš spējis veikt šo distanci.

Kā vēsta Kalmikova "Facebook" profilā ievietotā informācija, sportists peldējumu veica, kad gaisa temperatūra bija aptuveni +18 līdz +19 grādi pēc Celsija, bet ūdens temperatūra sasniedza +19 grādu atzīmi.

Divās olimpiskajās spēlēs startējušais Latvijas peldētājs Valērijs Kalmikovs svētdienas vakarā uzsāka peldējumu pāri Lamanša šaurumam, bet agrā pirmdienas rītā viņš to pārpeldēja. (Foto: Facebook.com)

Peldētājs 15 kilometrus veica trijās stundās un 50 minūtēs, bet septiņus kilometrus vēlāk viņš ūdenī bija pavadījis jau piecas stundas un 46 minūtes. Ap pulksten vieniem naktī pēc vietējā laika Kalmikovs bija veicis 28,23 kilometrus, bet gaiss jau bija atdzisis līdz +15 grādiem, kamēr ūdens temperatūra aizvien turējās +19 grādu robežās.

Tikmēr atlikušo distanci - peldētājs veica nedaudz vairāk nekā 32 kilometrus - Kalmikovs nopeldēja bez problēmām, krastu sasniedzot īsi pirms pieciem rītā, finišēdams ar laiku 11 stundas un 13 minūtes. Līdz ar to peldētājs kļuvis par pirmo Latvijas sportistu, kurš pārpeldējis Lamanša šaurumu.

"Facebook" publicētajā video Kalmikovs uzsvēra, ka mentālā cīņa neesot bijusi, jo atlicis tikai peldēt.

"Man bija lieliska komanda. Jūs visi padarījāt lielisku darbu, tāpēc paldies jums par to. Peldējums bija lielisks, es patiesi to izbaudīju," priecīgs pēc paveiktā bija Kalmikovs. "Tur nebija nekā mentāla, es vienkārši peldēju."

Saistītās ziņas

46 gadus vecais latvietis Valērijs Kalmikovs sāk pārpeldēt Lamanšu 6
Slavenais Latvijas peldētājs Kalmikovs plāno piedalīties peldējumā pāri Lamanša šaurumam 5
Franču izgudrotājs ar "liddēli" šķērsojis Lamanšu 27

Savukārt peldējuma laikā viņš aukstumu neesot jutis, ja vien neskaita pašu distances galotni.

"Pēdējie 40 metri bija stindzinoši, bet kopumā bija ļoti labi. Finišā bija ļoti auksts," stāstīja peldētājs, kurš iepriekš sarunā ar "Latvijas Avīzi" pauda, ka peldējums varētu aizņemt 10 līdz 14 stundas.

Jūlija beigās Kalmikovs veica peldējumu apkārt Lielajai Kepela salai - 20,2 kilometrus garo distanci viņš pieveica četrās stundās 59 minūtēs un 36 sekundēs. Tā kā līdz šim neviens sportists nav veicis oficiālu peldējumu apkārt šai salai, Kalmikova peldējuma rezultāts ir arī reģistrēts kā šīs salas rekords.

46 gadus vecais Kalmikovs piedalījās 1996. un 2000.gada olimpiskajās spēlēs. Atlantā viņš 200 metru basā izcīnīja 13.vietu, bet Sidnejā šajā pašā distancē bija 17.pozīcijā.

Kalmikovs karjeras laikā izcīnīja vietas pirmajā desmitā pasaules un Eiropas čempionātos, kā arī Pasaules kausa sacensībās.

Laika posmā no 1988.-1996.gadam viņš izcīnīja 96 Latvijas čempiona titulus. Kalmikovs 38 reizes labojis Latvijas rekordu, taču šobrīd visi viņa rezultāti ir pārspēti.

Citi šobrīd lasa

8 soļi, kā mazināt acu sasprindzinājumu
Atklājies, ka vīrieši iemīlas ātrāk nekā sievietes 1
FOTO: šarmantās aktrises Ditas Lūriņas grāmatas atvēršanas svētki
Skatīt visus komentārus

Герцогиня Кэтрин вышла в свет в бархатном платье и любимой тиаре принцессы Дианы

Приемные дети Брэда Питта отказались встречать с ним Рождество: с отцом будут Шайло и близнецы