foto: Edijs Pālens/LETA
Voins: Bemhena atrašanās apcietinājumā neietekmē LBS valdes darbu
LBS padome pērn oktobrī pēc Valda Voina ierosinājuma iekļāva Bemhenu LBS valdes sastāvā.
Basketbols
2018. gada 19. decembris, 16:04

Voins: Bemhena atrašanās apcietinājumā neietekmē LBS valdes darbu

Jauns.lv / LETA

SIA "Rīgas satiksme" bijušā vadītāja Leona Bemhena atrašanā apcietinājumā nekādā veidā neietekmē Latvijas Basketbola savienības (LBS) valdes darbu, atklāja LBS prezidents Valdis Voins.

Bemhens bija "TTT Rīga" valdes loceklis, tāpēc LBS padome pērn oktobrī pēc Voina ierosinājuma iekļāva viņu LBS valdes sastāvā.

Kā ziņots, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir sācis kriminālprocesu saistībā ar trim pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" veiktajiem iepirkumiem. Kriminālprocesā tiek izmeklēta amatpersonu kukuļošana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana. Lietā aizturētas septiņas personas, tostarp pašvaldības uzņēmuma bijušais vadītājs Bemhens, kuram tagad kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums.

KNAB darbinieki konvojē Leonu Bemhenu uz tiesas sēdi

gallery icon
8

"Valde ir rīcībspējīga. Viena valdes locekļa iztrūkums nekādā veidā neiespaido valdes darbu. Tuvākajā sēdē šos jautājumus izskatīsim, uzklausot visu valdes locekļu viedokļus. Valdi ir jāapstiprina LBS padomei un jāveic vesela virkne procedūru, lai viss atbilstu statūtiem. Pašlaik nesaskatu kādus riskus, ka viena valdes locekļa iztrūkuma dēļ apstātos basketbola dzīve," skaidroja Voins, neprognozējot, vai Bemhens saglabās vietu valdē.

Tāpat apcietinājumā ir SIA "Rīgas satiksme" iepirkumu kriminālprocesā figurējošais uzņēmējs Māris Martinsons, kurš ir viens no 17 LBS padomes biedriem.

Bez Voina un Bemhena valdē strādā arī basketbola kluba "Ventspils" viceprezidents Guntis Blumbergs, "VEF Rīga" valdes priekšsēdētājs Edgars Jaunups, bērnu un jauniešu basketbola skolas "Rīga" vadītājs Guntis Šēnhofs un Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.