Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Latviete Zoja Golubeva (pa kreisi) pasaules čempiones titulu dambretē kopumā izcīnījusi sešpadsmit reizes. Viņas pretiniece Natālija Sadovska (pa labi) ir izcīnijusi čempiones titulu Pasaules čempiones titulmačā 2016. gadā (Foto: Publicitātes foto)

Rīgā tiksies dambretes lielmeistares: Latviešu daudzkārtējo pasaules čempioni izaicina jauna censone no Polijas 4

Citi sporta veidi
2018. gada 19. novembrī 14:52 2018. gada 19. novembrī 14:52
Jauns.lv
No 19.  līdz 30. novembrim Rīgā pirmo reizi notiks Pasaules čempiones titulmačs starptautiskajā simtlauciņu dambretē. Mačā tiksies vairākkārtējā pasaules čempione Zoja Golubeva (Latvija) un 2016. gada pasaules čempione Natalia Sadovska (Polija). Šāda mēroga notikums dambretes sportā Latvijā notiek pirmo reizi un tas  ir liels gods. 

Titulmačā par 2018. gada čempiones titulu cīnīsies latviete Zoja Golubeva un poliete Natālija Sadovska. Zoja Golubeva (dzim. 1967.gadā) ir viena no augstāk vērtētākajām dambretes spēlētājām pasaulē.

Pēc 2017. gada pasaules čempionāta, Golubeva Pasaules čempiones titulu ir izcīnījusi sešpadsmit reizes. Vērā ņemamus rezultātus līdz šim ir sniegusi arī viņas pretiniece, dambretes lielmeistare Natālija Sadovska (dzim. 1991. gadā).

Sadovska ir izcīnijusi čempiones titulu Pasaules čempiones titulmačā 2016. gadā un otro vietu pirmajā pasaules čempionātā sievietēm Turku dambretē.  

Pasaules čempiones titulmačs norisināsies pēc Pasaules Dambretes federācijas (FMJD) noteikumiem. 

Pirmās vietas ieguvēja saņems 10 000 eiro balvu, savukārt, otrās vietas ieguvēja iegūs 7 000 eiro lielu naudas balvu. Mača norises gaitai būs iespējams vērot klātienē viesnīcā “Kempinski”, Aspazijas bulvārī 22.

Galvenie atbalstītāji ir Dambretes attīstības biedrība, mediju aģentūras “Initiative Latvia” un “Marvelous”, kā arī viesnīca “Grand Hotel Kempinski”.  

Iespēja būt valstij, kurā tiek aizvadīti pasaules mēroga mači, liecina, ka dambretes sportam arī pie mums izdodas strauji attīstīties un ka Latvija var pretendēt uz nozīmīgu lomu arī turpmāk.

Citi šobrīd lasa

"Mis Anglija" sagrauj stereotipu par skaistām sievietēm un kļūst par veiksmīgu ārsti 8
VIDEO: krievu hokeja skaistule dižojas ar savu māku kauties spēles laikā
Krievu medijiem pavisam negaidītas ziņas par Anastasijas Zavorotņukas veselības stāvokli - aktrise nemaz neesot bijusi komā
Skatīt visus komentārus

Герцогиня Меган вновь оставила четырехмесячного сына и улетела на свадьбу подруги в Италию

Меган Фокс призналась, что из-за любви сына к платьям над ним издеваются в школе