"Knicks" sezonas ievadā svin pārliecinošu uzvaru; Dončičs debitē ar desmit punktiem
2018. gada 18. oktobris, 09:29

Savainotās latviešu zvaigznes Kristapa Porziņģa pārstāvētā Ņujorkas "Knicks" trešdien svinēja uzvaru Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) sezonas pirmajā spēlē.

"Knicks" galvenā trenera Deivida Fizdeila debijā savā laukumā ar rezultātu 126:107 (23:24, 49:25, 34:35, 20:23) pārspēja Atlantas "Hawks".

Ņujorkiešiem rezultatīvākais ar 31 punktu bija Tims Hārdevejs juniors, kamēr "Knicks" šī gada drafta pirmās kārtas izvēle Kevins Nokss savā debijā guva desmit punktus.

Tikmēr Atlantas vienībā 21 punktu guva Taurīns Prinss.

"Knicks" aizmeta garām pirmos deviņus metienus no spēles un atdzīvojās tikai pēc pirmā minūtes pārtraukuma.

Pagaidām Porziņģa atgriešanās laukumā netiek gaidīta ātrāk par Ziemassvētkiem.

Ņujorkas vienība iepriekšējā sezonā jau piekto reizi pēc kārtas nekvalificējās izslēgšanas turnīram.

Savukārt ar zaudējumu planētā spēcīgākajā līgā debitēja talantīgais slovēnis Luka Dončičs, kura pārstāvētā Dalasas "Mavericks" viesos ar rezultātu 100:121 (24:37, 22:19, 27:27, 27:38) piekāpās Fīniksas "Suns".

Dončičs laukumā pavadīja 31 minūti, gūstot desmit punktus, izcīnot astoņas atlēkušās bumbas un veicot četras rezultatīvas piespēles. Pretiniekiem šī gada drafta pirmais numurs Deandrē Eitons guva 18 punktus, izcīnīja desmit bumbas zem groziem un veica sešas rezultatīvas piespēles.

Tikmēr Toronto "Raptors" rindās debitēja Kavai Lenards, kurš savai komandai palīdzēja mājās ar 116:104 (28:25, 32:22, 30:28, 26:29) pieveikt Klīvlendas "Cavaliers".

Lenardam šajā mačā bija 24 punkti un 13 atlēkušās bumbas, bet ar 27 punktiem atzīmējās Kails Laurijs.

"Cavaliers" komandā, kas starpsezonā zaudēja savu spožāko zvaigzni Lebronu Džeimsu, ar 21 punktu izcēlās Kevins Lavs.

Rezultatīvi sezonu iesācis arī lietuvietis Domants Sabonis, kurš palīdzēja Indiānas "Pacers" savā laukumā ar rezultātu 111:83 (27:16, 29:23, 20:19, 35:25) pārspēt Memfisas "Grizzlies".

Sabonim Šajā mačā bija 14 punkti un 15 atlēkušās bumbas, bet ar 19 punktiem uzvarētājiem atzīmējās horvāts Bojans Bogdanovičs.

Tikmēr Ņūorleānas "Pelicans" viesos ar rezultātu 131:112 (35:29, 36:25, 30:30, 30:28) apspēlēja iepriekšējās sezonas regulārā čempionāta stiprāko komandu Hjūstonas "Rockets".

"Pelicans" uzvaru ar 32 punktiem, 16 atlēkušajām bumbām un astoņām rezultatīvām piespēlēm kaldināja Entonijs Deiviss, bet 30 punkti un desmit bumbas zem groziem bija Spānijas basketbolistam Nikolam Mirotičam.

Hjūstonas vienībā ar 18 punktiem, deviņām atlēkušajām bumbām un desmit rezultatīvām piespēlēm izcēlās iepriekšējās sezonas vērtīgākais spēlētājs Džeimss Hārdens.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka latviešu basketbolists Rodions Kurucs trešdien debitēja NBA, savā pirmajā mačā pasaulē spēcīgākajā līgā gūdams trīs punktus un neglābdams Bruklinas "Nets" komandu no zaudējuma.

"Nets" viesos rezultātu 100:103 (29:24, 22:27, 25:32, 24:20) piekāpās Detroitas "Pistons" komandai.

Kurucs savā debijas mačā nospēlēja 11 minūtes, kuru laikā iemeta vienu no diviem tālmetieniem, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, veica vienu rezultatīvu piespēli, pieļāva vienu kļūdu un divas reizes pārkāpa noteikumus. "Nets" ar Kurucu laukumā iemeta par trim punktiem vairāk nekā ielaida.

Bruklinas vienībā rezultatīvākais ar 27 punktiem bija Keriss Leverts, 23 punktus guva Spensers Dinvidijs, bet 17 punkti bija Džeretam Alenam.

Tikmēr pretiniekiem ar 26 punktiem izcēlās Bleiks Grifins, 24 punkti un 20 atlēkušās bumbas bija Andrē Dramondam, bet 19 punktus guva Redžijs Džeksons.

Savukārt Dāvis Bertāns guva deviņus punktus, savu trešo sezonu NBA uzsākdams ar uzvaru.

Bertāna pārstāvētā Sanantonio "Spurs" savā laukumā ar rezultātu 112:108 (31:23, 25:29, 25:31, 31:25) pārspēja Minesotas "Timberwolves".

Bertāns šajā mačā laukumā pavadīja 17 minūtes, kuru laikā realizēja trīs no četriem tālmetieniem.

Tāpat viņš izcīnīja vienu atlēkušo bumbu un veica divas rezultatīvas piespēles. "Spurs" ar latviešu basketbolistu laukumā guva par trim punktiem vairāk nekā ielaida.

"Spurs" rindās rezultatīvākais ar 28 punktiem bija Demars Derouzens, 21 punkts un 19 bumbas zem groziem bija Lamarkusam Oldridžam, bet 18 punktus iemeta Rūdijs Gejs.

Tikmēr viesiem 27 punkti bija Džefa Tīga rēķinā, 23 punktus iemeta Džimijs Batlers, bet 20 punkti bija Endrū Viginsam.