Noskaidrots, kas izraisīja traģisko aviokatastrofu, kurā bojā gāja vai visa "Chapecoense" futbola komanda
foto: AFP
Futbols

Noskaidrots, kas izraisīja traģisko aviokatastrofu, kurā bojā gāja vai visa "Chapecoense" futbola komanda

Jauns.lv / LETA

"Chapecoense" futbola vienība 2016.gada šaušalīgajā aviokatastrofā, visticamāk, cieta degvielas trūkuma dēļ.

Noskaidrots, kas izraisīja traģisko aviokatastrofu...

Kā atzinis Kolumbijas aviācijas nozares pārstāvis Migels Komačo, aviosabiedrības "LaMia" lidmašīnā, ar kuru lidoja Brazīlijas futbola komanda "Chapecoense", nebija pietiekams degvielas daudzums, kā rezultātā tā avarēja.

Nogāžoties lidmašīnai, Kolumbijā netālu no Medeljinas dzīvību zaudēja 71 cilvēks, tostarp Brazīlijas augstākās līgas futbola komandas "Chapecoense" locekļi un 20 žurnālisti. Lietus netraucēja tūkstošiem komandas atbalstītāju atvadīties no saviem elkiem.

Brazīlija atvadās no saviem varoņiem - "Chapecoense" futbolistiem

Nogāžoties lidmašīnai, Kolumbijā netālu no Medeljinas dzīvību zaudēja 71 cilvēks, tostarp Brazīlijas augstākās līgas futbola komandas "Chapecoense" locekļi un 20 ...

2016.gada 28.novembrī nogāžoties lidmašīnai, Kolumbijā netālu no Medeljinas dzīvību zaudēja 71 cilvēks, tostarp 19 komandas "Chapecoense" spēlētāji un 20 žurnālisti. Avārijā izdzīvoja tikai seši cilvēki, no kuriem četri bija futbolisti. "Chapecoense" vienība lidoja uz Kolumbiju, kur tai bija paredzēta Dienvidamerikas otrā prestižākā klubu turnīra "Copa Sudamericana" pirmā finālspēle.

Pēc notikušā "Chapecoense" komandas fināla pretiniece "Atletico Nacional" paziņoja, ka aviokatastrofā cietušajai vienībai jāpiešķir šī turnīra čempionu tituls, ko arī Dienvidamerikas Futbola konfederācija (CONMEBOL) akceptēja. Brazīlijas, Bolīvijas un Kolumbijas izmeklētāji joprojām cenšas precizēt, kas bija galvenais avārijas cēlonis, taču izvirzītā hipotēze par degvielas trūkumu ir viens no vadošajiem traģēdijas iemesliem.

Tāpat Komačo ir pārliecināts, ka "LaMia" neņēma vērā starptautiskos noteikumus, kas saistīti ar degvielas rezervēm lidmašīnās. "Chapecoense" lidmašīnas avārija kļuva par vienu no traģiskākajām aviokatastrofām futbola vēsturē. Pirms 29 gadiem aviokatastrofā Peru gāja bojā 23 Limas "Alianza" komandas pārstāvji, bet 1949.gadā, ietriecoties baznīcā, gāja bojā 23 cilvēki no Itālijas komandas "Torino" personāla. Savukārt 1993.gadā aviokatastrofā gāja bojā 22 Zambijas futbola izlases pārstāvji.

Tāpat traģiskas katastrofas vēsturē piedzīvojušas arī Taškentas "Pahtakor" un Mančestras "United". Sportā tā bija lielākā traģēdija kopš 2011.gada 7.septembra, kad neilgi pēc pacelšanās avarēja lidmašīna ar Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienību Jaroslavļas "Lokomotiv", dzīvību zaudējot arī latviešu aizsargam Kārlim Skrastiņam.