Norvēģu diplomāti varēs izēsties uz ASV rēķina picas ar desu
foto: Shutterstock
Norvēģu diplomāti varēs izēsties picas ar desu.
Citi sporta veidi

Norvēģu diplomāti varēs izēsties uz ASV rēķina picas ar desu

Jauns.lv

ASV vēstnieks Norvēģijā Kenets Braitvaits zaudējis derības ar Norvēģu diplomātiem, kāpēc būs spiests saviem kolēģiem uzsaukt 14 saldētas picas.

Norvēģu diplomāti varēs izēsties uz ASV rēķina pic...

Atvaļinātais ASV armijas kontradmirālis Kenets Braitvaits savā jaunajā amatā ir vien divus mēnešus, tomēr jau paguvis iekļūt pamatīgos zaudējumos. Braitvaits ar savu Norvēģijas kolēģi Vašingtonā saderējis par to, kura valsts Phjončhanas olimpiskajās spēlēs izcīnīs vairāk medaļu.

Neskatoties uz optimistiskajām prognozēm par ASV iespējām Dienvidkorejā, patiesība bija pavisam citādāka. Prognozēto 36 medaļu vietā tika izcīnītas vien 23 godalgas (ceturtā vieta medaļu kopvērtējumā), kamēr norvēģi uzstādīja jaunu olimpisko spēļu rekordu ar 39 medaļām, kļūstot par uzvarētājiem neoficiālajā ieskaitē.

foto: ASV armija
Atvaļinātais ASV armijas kontradmirālis un tagadējais vēstnieks Norvēģijā Kenets Braitvaits.
Atvaļinātais ASV armijas kontradmirālis un tagadējais vēstnieks Norvēģijā Kenets Braitvaits.

Derību zaudētājam tagad nāksies uz Norvēģijas vēstniecību ASV nogādāt 14 saldētas picas ar peperoni desu. Pa vienai picai par katru norvēģu izcīnīto zelta medaļu Phjončhanā.

Phjončhanas olimpiskajās spēlēs tika sadalīti 102 medaļu komplekti 15 dažādos sporta veidos, turklāt pirmo reizi Ziemas Olimpiādē tika izdalīti vairāk nekā simts godalgu komplekti. Sacensību programmā debitēja četras disciplīnas - "Big Air" snovbords, jaukto pāru sacensības kērlingā, masu starts ātrslidošanā un jaukto komandu sacīkstes kalnu slēpošanā. Kopumā šajā Olimpiādē piedalījās 92 valstis, bet uz starta devās teju 3000 sportisti.

Par veiksmīgākajiem sportistiem uzskatāmi norvēģu slēpotāja Mārita Bjergena, kur izcīnīja piecas medaļas (divas zelta), zviedru slēpotāja Šarlote Kalla - četras medaļas (divas zelta), viņas tautiete Stīna Nīlsone - četras medaļas (viena zelta), olimpiskais sportists no Krievijas Aleksandrs Boļšunovs - četras medaļas. Savukārt par trīskārtējiem čempioniem kļuva norvēģu slēpotājs Juhannes Klēbo un franču biatlonists Martins Furkāds.

Olimpisko spēļu noslēguma ceremonija Phjončhanā

Phjončhana par 2018.gada Ziemas olimpisko spēļu mājvietu tika izraudzīta 2011.gada jūlijā, SOK 123.Sesijā balsojumā pārliecinoši apsteidzot Vācijas pilsētu Minheni un Ansī pilsētu Francijā. Dienvidkorejā šī bija otrā Olimpiāde, jo 1988.gadā galvaspilsētā Seulā notika Vasaras olimpiskās spēles.

Nākamā Ziemas Olimpiāde notiks 2022.gadā Ķīnas galvaspilsētā Pekinā.

Doroteja Vīrere Phjončhanā.

Daiļava ar ieroci: olimpisko spēļu skaistākā dalībniece Doroteja Vīrere

Nav noslēpums, ka profesionālam sportistam ikdienā pa vidu smagiem treniņiem ir jārūpējas arī par ķermeņa veselību un pēc iespējas labāku ...

Ziemeļkorejas daiļavu armija Phjončhanas olimpiskajās spēlēs

Kāds bijušais Ziemeļkorejas karavīrs atklājis skumju patiesību par Phjončhanas olimpisko spēļu vienu no simboliem - eleganto Ziemeļkorejas karsējmeiteņu jeb daiļavu ...